Zagwarantuj swojej firmie bezproblemowe wdrożenie BSCI

Z naszą pomocą wdrożysz BSCI

 • w ekspresowym tempie
 • bez zbędnej papierologii
 • dopasowaną do potrzeb Twojej firmy

Przez 18 lat zaufało nam ponad 1200 małych, dużych i średnich firm:

Wypełnij formularz lub
zadzwoń

787 974 13642 208 94 65

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

Kompleksowe wdrożenie BSCI dopasowane do potrzeb Twojej firmy

Nasza metodyka wdrażania BSCI to wynik wieloletnich doświadczeń DJB Doradztwo. Świadczymy usługi od 18 lat i przez ten czas pracowaliśmy dla ponad 1200 Klientów z różnych branż. Efektem lat praktyki jest unikalna metodyka, która gwarantuje firmom takim jak Twoja pozytywną certyfikację. Pozwala ona na przeprowadzenie procesu wdrożenia w sposób szybki, łatwy i skuteczny, przy minimalnym zaangażowaniu z twojej strony oraz bez zbędnego obciążania Twoich pracowników dodatkowymi obowiązkami.

Czym jest standard BSCI?

BSCI (Business Social Compliance Initiative) - Inicjatywa Społecznej Odpowiedzialności Biznesu działa w oparciu o założenie, że międzynarodowa wymiana handlowa sprzyja budowie dobrobytu i wspiera rozwój społeczno-gospodarczy. Wspiera ona handlowców, importerów oraz wszystkie podmioty zaangażowane w poprawę warunków pracy w łańcuchu dostaw.

Uczestnicy BSCI działają wokół wspólnego kodeksu postępowania, który został opracowany w celu określenia wspólnych zasad i wartości w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Kodeks ten opiera się na najważniejszych międzynarodowych porozumieniach i konwencjach takich jak: Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, wytyczne Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Gospodarki i Praw Człowieka oraz zalecenia Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Głównym celem BSCI jest poprawienie warunków pracy w globalnym łańcuchu dostaw, a można go zrealizować tylko i wyłącznie poprzez całkowite zaangażowanie sygnatariuszy,

Kodeks postępowania BSCI obejmuje następujące obszary:

 • Prawo do zrzeszania się i prowadzenia negocjacji zbiorowych
 • Zakaz dyskryminacji
 • Uczciwe wynagrodzenie
 • Przyzwoite godziny pracy
 • Bezpieczeństwo i higienę w miejscu pracy
 • Zakaz pracy dzieci
 • Specjalna ochrona młodych pracowników
 • Zakaz niebezpiecznej pracy
 • Zakaz pracy przymusowej
 • Ochrona środowiska
 • Etyka w biznesie

Dla kogo?

BSCI znajduje zastosowanie w firmach każdej wielkości i może objąć wszystkie produkty pochodzące z dowolnego kraju.

Przykładowi uczestnicy BSCI : Deichmann, ESPRIT, INTERSPORT, LIDL, Marc O'Polo, Jysk Group, Olsen, , Praktiker, Rossmann, S.Oliver

Struktura oceny działania zgodnie z BSCI

część A - dane podstawowe o firmie ( dane biznesowe, dane dostawców)

część B - podstawowe wymagania standardu BSCI ( ocena przestrzegania przepisów dotyczących wymogów środowiskowych i społecznych ) – działania naprawcze w tej części są obowiązkowe

część C - wymagania wynikające z najlepszych praktyk dla sektora przemysłu – jest to część obowiązkowa, jednak działania naprawcze są dobrowolne

Audyty przeprowadzane są przez organizacje i podmioty zatwierdzone przez BSCI. Wynik pierwszego audytu, czyli tzw. Initial Audit decyduje o terminie kolejnego. Jeśli zostaną stwierdzone istotne niezgodności konieczne będzie przeprowadzenie kolejnego auditu tzw. Follow up audit w ciągu najbliższych 12 miesięcy, jeśli jednak takie niezgodności nie nastąpią kolejny audyt można przeprowadzić po 3 latach.

Sam standard BSCI nie podlega certyfikacji, pomaga on jedynie w uzyskaniu certyfikacji zgodnie z normami takimi jak SA 8000 lub równorzędnymi normami.

Korzyści

 • Zbudowanie trwałych, partnerskich relacji biznesowych pomiędzy odbiorcami, a dostawcami
 • Zwiększenie przewagi konkurencyjnej
 • Pozytywny wizerunek firmy zarówno jako pracodawcy jak i partnera biznesowego
 • Ogólna poprawa warunków pracy
 • Usprawnienie komunikacji w łańcuchu dostaw

Twoje zaangażowanie zmniejszone do minimum – dokumentacja jest po naszej stronie.

Proces tworzenia dokumentacji BSCI jest tak opracowany, aby zminimalizować zaangażowanie z Twojej strony. Konsultanci DJB Doradztwo zrealizują najbardziej czasochłonne zadania – opiszą procedury i przygotują niezbędne dokumenty.

Oszczędność czasu Twoich pracowników dzięki eliminacji zbędnej papierologii.

Systemy projektowane przez DJB Doradztwo wykorzystują istniejące w firmie rozwiązania i w elastyczny sposób dopasowują je do wymagań BSCI. Dzięki temu ograniczamy biurokrację do minimum. Po wdrożeniu systemu żaden z Twoich pracowników nie poświęci na pracę z nim związaną więcej niż 10 minut.

Brak dodatkowych nakładów na programy, maszyny czy zwiększenie zatrudnienia.

Gwarantujemy, że nie musicie kupować żadnego oprogramowania, maszyn czy też zatrudniać kogokolwiek w związku z wdrażaniem czy utrzymywaniem wdrożonego przez DJB Doradztwo systemu.

Wyspecjalizowani Konsultanci działający na terenie całej Polski to gwarancja najwyższej jakości.

Nasi Konsultanci pracują na terenie całej Polski. Współpracowaliśmy z ponad 1200 firmami – dzięki temu nasi Konsultanci mają doświadczenie we wdrażaniu BSCI w wielu różnorodnych branżach. Gwarantuje to najwyższą jakość realizowanych projektów od Zakopanego aż po Trójmiasto.

Spokojna głowa przez 6 miesięcy po wdrożeniu dzięki bezpłatnej opiece powdrożeniowej.

Przez okres 6 miesięcy po wdrożeniu, Ty i Twój zespół będziecie mogli kontaktować się z Konsultantem DJB Doradztwo w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące BSCI.

Przez 18 lat zaufało nam ponad 1200 małych, dużych i średnich firm

Jeżeli nie wierzysz naszym zapewnieniom co do najwyższej jakości i szybkości wdrożeń, przeczytaj co sądzą o nas firmy, którym pomogliśmy uzyskać certyfikat ISO.

Przeczytaj, co sądzą o naszych wdrożeniach i szkoleniach ich uczestnicy:

 • Polecamy wszystkim zainteresowanym udział w szkoleniach organizowanych przez firmę DJB Doradztwo Marcin Chorąży. Firma ta przeprowadziła na nasze zlecenie szkolenie Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego ds. Systemu ISO 9001. Dodatkowo firma DJB Doradztwo przygotowała dla naszej firmy dokumentacje ISO 9001 pod kątem Audytu Nadzoru. Zlecone zadanie zostało wykonane bardzo profesjonalnie. Wszyscy nasi pracownicy w pełni zrozumieli omawiane zagadnienia, do czego niewątpliwie przyczynił się doświadczony trener firmy DJB Doradztwo oraz liczne ćwiczenia praktyczne, które przeprowadził.

  Dr n. med. Anatol MajcherPrezes Zarządu Dyrektor Generalny

 • Współpracę z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży rozpoczęliśmy w roku 2013. Wykonała dla nas kompleksowe Wdrożenie wymagań oraz przygotowała do Certyfikacji Systemu ISO 9001. Od tej pory corocznie firma DJB Doradztwo przygotowuje nas do Audytów Nadzoru. Do współpracy z naszą firma wybraliśmy firmę DJB Doradztwo, ponieważ jest jedną z najdłużej działających firm na rynku i może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w zakresie świadczonych usług. Z wielka przyjemnością pragniemy polecić firmę DJB Doradztwo, z którą zamierzamy nadal kontynuować współpracę.

  Urszula SobczakDyrektor ds. Zarządzania Jakością

 • DJB Doradztwo to rzetelny i wiarygodny partner we wdrażaniu Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Każdy etap zleconych przez nas tej firmie prac, charakteryzował się wysokim poziomem merytorycznym, terminowością i profesjonalizmem. Doświadczenie firmy DJB Doradztwo pozwoliło na zaprojektowanie i wdrożenie systemu jakości odpowiadającego naszym potrzebom, celom oraz zgodnego ze specyfiką organizacji.

  Bronisław Skaźnik Prezes Zarządu

 • Firma P.H. Alufinish Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa niniejszym wyraża uznanie i podziękowania firmie DJB Doradztwo Marcin Chorąży za profesjonalne wdrożenie w roku 2004 Systemu ISO 9001 . Od tego czasu jesteśmy w stałej współpracy z firmą DJB Doradztwo, która przygotowuje nas do corocznych Audytów Nadzoru. Wszystkie usługi świadczone przez firmę DJB Doradztwo są starannie dostosowywane do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Firma DJB Doradztwo posiada umiejętność szybkiego reagowania na nasze potrzeby oraz elastyczne podejście

  Katarzyna GabaraPełnomocnik ds. Jakości

 • Współpraca z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwala nam w pełni zarekomendować usługi świadczone przez wyżej wymienioną firmę, która w naszym Przedsiębiorstwie wdrożyła System HACCP. Dzięki udanej współpracy z firmą DJB Doradztwo zdecydowaliśmy się również na wdrożenie systemu IFS/BRC. Pragniemy podkreślić wysoką Jakość Obsługi Klienta, przejawiającą się życzliwością i otwartością na potrzeby i wymagania naszej firmy. Podczas współpracy firma DJB Doradztwo wykazała się rzetelnością, dyspozycyjnością i pełnym profesjonalizmem. Wdrożenie Systemu HACCP, IFS, BRC przebiegło w terminie i zgodnie z ustaleniami.

  Konopacki Bogusław Prezes Zarządu

 • Firma DJB Doradztwo dała się poznać jako sumienna i podchodząca do wymogów klienta z ogromnym zaangażowaniem. Współpraca z przydzielonym nam Konsultantem przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze, a przez cały okres wdrażania mogliśmy liczyć na jego fachową pomoc i cenne rady. Kompleksowe podejście pracowników DJB Doradztwo pozwoliło nam na przejście audytu i szybkie uzyskanie Certyfikatu.

  mgr inż. Robert WlaźlakDyrektor ds. Technicznych

 • Zaangażowanie i profesjonalizm Konsultantów firmy DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwoliły nam na sprawne wdrożenie systemu i uzyskanie certyfikatu ISO 9001. Z pomocy firmy DJB Doradztwo korzystaliśmy także przed audytem nadzoru, który przebiegł bezproblemowo i zakończył się powodzeniem.

  Ryszard IciekPełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością w firmie Certools

loga

Wybierając DJB Doradztwo gwarantujesz swojej firmie bezproblemowe wdrożenie systemu BSCI

Z naszą pomocą wdrożysz system BSCI w ekspresowym tempie i bez zbędnej papierologii.

Wypełnij formularz lub zadzwoń 787 974 136 | 42 208 94 65

Nie znalazłeś interesujących Cię informacji?
Skorzystaj z wyszukiwarki

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

0.10842800140381