Zagwarantuj swojej firmie bezproblemowe uzyskanie certyfikatu BRC

 • gwarantujemy uzyskanie certyfikatu w umowie
 • tworzymy całą dokumentację za klienta
 • oferujemy szeroki zakres usługi i bezpłatny serwis przez 6 miesięcy

Przez 18 lat zaufało nam ponad 1200 małych, dużych i średnich firm:

Wypełnij formularz lub
zadzwoń

787 974 13642 208 94 65

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

Kompleksowe wdrożenie BRC dopasowane do potrzeb Twojej firmy

Nasza metodyka wdrażania normy BRC to wynik wieloletnich doświadczeń DJB Doradztwo. Świadczymy usługi od 18 lat i przez ten czas pracowaliśmy dla ponad 1100 Klientów z różnych branż. Efektem lat praktyki jest unikalna metodyka, która gwarantuje firmom takim jak Twoja pozytywną certyfikację. Pozwala ona na przeprowadzenie procesu wdrożenia
w sposób szybki, łatwy i skuteczny, przy minimalnym zaangażowaniu z twojej strony oraz bez zbędnego obciążania Twoich pracowników dodatkowymi obowiązkami.

Czym jest System BRC?

BRC Global Standard Food (czyli Globalny Standard Bezpieczeństwa Żywności) to standard przeznaczony dla wszystkich firm oraz zakładów spożywczych dostarczających produkty pod marką handlową do brytyjskich sieci handlowych.

Standard BRC łączy wymagania zawarte w: ISO 9000, HACCP, GMP i GHP i definiuje jednocześnie szczegółowe wytyczne, które muszą zostać spełnione, aby zagwarantować bezpieczeństwo oraz wymagany, powtarzalny poziom jakości wyrobu gotowego.

BRC określa szereg wymagań, które powinna spełnić dana firma, aby zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo oferowanych produktów. Do tych wymagań należy:

 • posiadanie systemu HACCP
 • posiadanie prawidłowej dokumentacji systemu, w tym: księgi jakości, polityki jakości, schematu organizacyjnego, zakresu odpowiedzialności, opisu surowców i wyrobów gotowych
 • wdrożenie zasady GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna) i GHP (Dobra Praktyka Higieniczna)
 • posiadanie opisu pakowania produktu, jego ważności i zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami
 • opracowanie zasad higieny, w tym przechowywania odzieży ochronnej
 • szkolenie personelu z opracowanych procedur


Posiadania wdrożonego Systemu BRC u swoich dostawców wymagają m.in. takie sieci handlowe jak: Tesco, Sainsbury’s, Somerfield, Marks and Spencer, ASDA, Waitrose, Morrisons.Historia BRC

Standard BRC został opracowany w 1998r. w Wielkiej Brytanii i tam właśnie zyskał znaczące międzynarodowe uznanie. Obecnie jest głównym standardem bezpieczeństwa żywności.

Obecna nazwa to: BRC Global Standard – Food wersja 8. Wcześniej standard ten nazywany był: BRC Technical Standard and Protocol for Companies Supplying Retailer Branded Food Products).Rodzaje standardów BRC

W zależności od profilu prowadzonej działalności branży spożywczej i wymagań sieci handlowych, przedsiębiorstwa mogą wdrożyć poniższe rodzaje standardów BRC:

 • BRC FOOD – to standard należący do rodziny BRC, zawierający wymagania dla producentów markowych produktów detalicznych (produkty podstawowe), żywności przetworzonej lub żywności i składników wykorzystywanych w innych sektorach przemysłu spożywczego. Certyfikacji podlegają jedynie te produkty, które powstały i są magazynowanie na terenie zakładu produkcyjnego.

Obecnie obowiązującą wersją BRC FOOD jest 8 wersja standardu.

 • BRC IOP ( BRC P&PM)  (Packaging and Packaging Materials) – to rozszerzenie podstawowego standardu BRC. Określa techniczne wymagania jakie powinny spełniać te przedsiębiorstwa, których działalność opiera się na produkcji lub dostarczaniu opakowań, przeznaczonych przede wszystkim dla produktów żywnościowych. Zgodność z wymaganiami BRC IOP gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo wytwarzanych opakowań oraz umożliwia spełnienie wymagań prawnych i higienicznych z zakresu bezpieczeństwa żywności.

Ocecnie obowiązującą wersją BRC IOP ( P&PM) jest 6 wersja standardu.

 • BRC CP (Consumer Products ) - to standard BRC skierowany do przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją wyrobów typu „non-food”, czyli produktów „nieżywnościowych”, przeznaczonych bezpośrednio dla ostatecznego konsumenta. Do artykułów określanych jako „non food” między innymi można zaliczyć: kosmetyki, tekstylia, szkło, chemię domową, ubrania, naczynia kuchenne, urządzenia AGD, itp.

Ocecnie obowiązującą wersją BRC CP jest 4 wersja standardu.


 • BRC Agents & Brokers  - to standard, który przeznaczony jest dla firm świadczących usługi zakupów, transportu lub dystrybucji produktów w łańcuchu dostaw. Agenci i brokerzy mają wpływ na bezpieczeństwo produktów oferowanych przez dostawców.

Ocecnie obowiązującą wersją BRC Agents & Brokers jest 2 wersja standardu.

 • BRC Storage & Distribution - Standard określa najlepsze praktyki w magazynowaniu i dystrybucji produktów. Celem standardu jest zapewnienie efektywnego i bezpiecznego łańcucha logistycznego.  

Ocecnie obowiązującą wersją BRC Storage & Distribution jest 3 wersja standardu.

 

Korzyści płynące z wdrożenia standardów BRC:

 • poprawa jakości, oraz spełnienie wymogów w zakresie bezpieczeństwa i legalności produktu, we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa.
 • możliwość współpracy z wieloma sieciami handlowymi.
 • ciągła obserwacja wszelkich działań i korekta wszystkich ewentualnych niezgodności w bardzo krótkim czasie.
 • łatwość interpretacji wymagań standardu.
 • unikanie częstych audytów ze strony odbiorców (zwłaszcza sieci handlowych).
 • zapobieganie pozwom sądowym z tytułu odpowiedzialności za produkt.
 • wzrost zaufania kontrahentów, klientów i dostawców.
 • obniżenie kosztów produkcji poprzez stałe , ciągłe i systematyczne działania zapobiegawcze.
 • wprowadzenie odpowiednich procedur, które gwarantują stałą, powtarzalną jakość produktu.
 • ułatwienie identyfikacji Systemów BRC z innymi Systemami Zarządzania.

Twoje zaangażowanie zmniejszone do minimum – dokumentacja jest po naszej stronie.

Proces tworzenia dokumentacji systemu BRC został tak opracowany, aby zminimalizować zaangażowanie z Twojej strony. Konsultanci DJB Doradztwo zrealizują najbardziej czasochłonne zadania – opiszą procedury i przygotują niezbędne dokumenty.

Oszczędność czasu Twoich pracowników dzięki eliminacji zbędnej papierologii.

Systemy projektowane przez DJB Doradztwo wykorzystują istniejące w firmie rozwiązania i w elastyczny sposób dopasowują je do wymagań normy BRC. Dzięki temu ograniczamy biurokrację do minimum. Po wdrożeniu systemu żaden z Twoich pracowników nie poświęci na pracę z nim związaną więcej niż 10 minut.

Brak dodatkowych nakładów na programy, maszyny czy zwiększenie zatrudnienia.

Gwarantujemy, że nie musicie kupować żadnego oprogramowania, maszyn czy też zatrudniać kogokolwiek w związku z wdrażaniem czy utrzymywaniem wdrożonego przez DJB Doradztwo systemu.

Wyspecjalizowani Konsultanci działający na terenie całej Polski to gwarancja najwyższej jakości.

Nasi konsultanci pracują na terenie całej Polski. Współpracowaliśmy
z ponad 1100 firm – dzięki temu nasi konsultanci mają doświadczenie we wdrażaniu normy BRC w wielu różnorodnych branżach. Gwarantuje to najwyższą jakość realizowanych projektów od Zakopanego aż po Trójmiasto.

Spokojna głowa przez 6 miesięcy po wdrożeniu dzięki bezpłatnej opiece powdrożeniowej.

Przez okres 6 miesięcy po pozytywnym przejściu audytu i uzyskaniu przez Twoją firmę certyfikatu, Ty i Twój zespół będziecie mogli kontaktować się z konsultantem DJB Doradztwo w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące systemu BRC.

Przez 18 lat zaufało nam
ponad 1200 małych, dużych i średnich firm


Jeżeli nie wierzysz naszym zapewnieniom co do najwyższej jakości i szybkości wdrożeń, przeczytaj co sądzą o nas firmy, którym pomogliśmy uzyskać certyfikat BRC.

Przeczytaj, co sądzą o naszych wdrożeniach i szkoleniach ich uczestnicy:

 • Polecamy wszystkim zainteresowanym udział w szkoleniach organizowanych przez firmę DJB Doradztwo Marcin Chorąży. Firma ta przeprowadziła na nasze zlecenie szkolenie Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego ds. Systemu ISO 9001. Dodatkowo firma DJB Doradztwo przygotowała dla naszej firmy dokumentacje ISO 9001 pod kątem Audytu Nadzoru. Zlecone zadanie zostało wykonane bardzo profesjonalnie. Wszyscy nasi pracownicy w pełni zrozumieli omawiane zagadnienia, do czego niewątpliwie przyczynił się doświadczony trener firmy DJB Doradztwo oraz liczne ćwiczenia praktyczne, które przeprowadził.

  Dr n. med. Anatol MajcherPrezes Zarządu Dyrektor Generalny

 • Współpracę z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży rozpoczęliśmy w roku 2013. Wykonała dla nas kompleksowe Wdrożenie wymagań oraz przygotowała do Certyfikacji Systemu ISO 9001. Od tej pory corocznie firma DJB Doradztwo przygotowuje nas do Audytów Nadzoru. Do współpracy z naszą firma wybraliśmy firmę DJB Doradztwo, ponieważ jest jedną z najdłużej działających firm na rynku i może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w zakresie świadczonych usług. Z wielka przyjemnością pragniemy polecić firmę DJB Doradztwo, z którą zamierzamy nadal kontynuować współpracę.

  Urszula SobczakDyrektor ds. Zarządzania Jakością

 • DJB Doradztwo to rzetelny i wiarygodny partner we wdrażaniu Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Każdy etap zleconych przez nas tej firmie prac, charakteryzował się wysokim poziomem merytorycznym, terminowością i profesjonalizmem. Doświadczenie firmy DJB Doradztwo pozwoliło na zaprojektowanie i wdrożenie systemu jakości odpowiadającego naszym potrzebom, celom oraz zgodnego ze specyfiką organizacji.

  Bronisław Skaźnik Prezes Zarządu

 • Firma P.H. Alufinish Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa niniejszym wyraża uznanie i podziękowania firmie DJB Doradztwo Marcin Chorąży za profesjonalne wdrożenie w roku 2004 Systemu ISO 9001 . Od tego czasu jesteśmy w stałej współpracy z firmą DJB Doradztwo, która przygotowuje nas do corocznych Audytów Nadzoru. Wszystkie usługi świadczone przez firmę DJB Doradztwo są starannie dostosowywane do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Firma DJB Doradztwo posiada umiejętność szybkiego reagowania na nasze potrzeby oraz elastyczne podejście

  Katarzyna GabaraPełnomocnik ds. Jakości

 • Współpraca z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwala nam w pełni zarekomendować usługi świadczone przez wyżej wymienioną firmę, która w naszym Przedsiębiorstwie wdrożyła System HACCP. Dzięki udanej współpracy z firmą DJB Doradztwo zdecydowaliśmy się również na wdrożenie systemu IFS/BRC. Pragniemy podkreślić wysoką Jakość Obsługi Klienta, przejawiającą się życzliwością i otwartością na potrzeby i wymagania naszej firmy. Podczas współpracy firma DJB Doradztwo wykazała się rzetelnością, dyspozycyjnością i pełnym profesjonalizmem. Wdrożenie Systemu HACCP, IFS, BRC przebiegło w terminie i zgodnie z ustaleniami.

  Konopacki Bogusław Prezes Zarządu

 • Firma DJB Doradztwo dała się poznać jako sumienna i podchodząca do wymogów klienta z ogromnym zaangażowaniem. Współpraca z przydzielonym nam Konsultantem przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze, a przez cały okres wdrażania mogliśmy liczyć na jego fachową pomoc i cenne rady. Kompleksowe podejście pracowników DJB Doradztwo pozwoliło nam na przejście audytu i szybkie uzyskanie Certyfikatu.

  mgr inż. Robert WlaźlakDyrektor ds. Technicznych

 • Zaangażowanie i profesjonalizm Konsultantów firmy DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwoliły nam na sprawne wdrożenie systemu i uzyskanie certyfikatu ISO 9001. Z pomocy firmy DJB Doradztwo korzystaliśmy także przed audytem nadzoru, który przebiegł bezproblemowo i zakończył się powodzeniem.

  Ryszard IciekPełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością w firmie Certools

loga

Wybierając DJB Doradztwo gwarantujesz swojej firmie bezproblemowe uzyskanie certyfikatu BRC

Z naszą pomocą wdrożysz tę normę w ekspresowym tempie, bez zbędnej papierologii i dopasowaną do potrzeb Twojej firmy. Jesteśmy pewni najwyższej jakości naszych usług, dlatego gwarantujemy Twojej firmie pomyślne przejście audytu i uzyskanie certyfikatu BRC. Jeśli nie spełnimy tego kryterium w zaplanowanym na projekt czasie – zwrócimy Ci 100% naszego wynagrodzenia.

Wypełnij formularz lub zadzwoń 787 974 136 | 42 208 94 65

Nie znalazłeś interesujących Cię informacji?
Skorzystaj z wyszukiwarki

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

0.10958409309387