Zagwarantuj swojej firmie bezproblemowe uzyskanie certyfikatu IFS

 • gwarantujemy uzyskanie certyfikatu w umowie
 • tworzymy całą dokumentację za klienta
 • oferujemy szeroki zakres usługi i bezpłatny serwis przez 6 miesięcy

Przez 18 lat zaufało nam ponad 1200 małych, dużych i średnich firm:

Wypełnij formularz lub
zadzwoń

787 974 13642 208 94 65

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

Kompleksowe wdrożenie IFS dopasowane do potrzeb Twojej firmy

Nasza metodyka wdrażania normy IFS to wynik wieloletnich doświadczeń DJB Doradztwo. Świadczymy usługi od 18 lat i przez ten czas pracowaliśmy dla ponad 1100 Klientów z różnych branż. Efektem lat praktyki jest unikalna metodyka, która gwarantuje firmom takim jak Twoja pozytywną certyfikację. Pozwala ona na przeprowadzenie procesu wdrożenia
w sposób szybki, łatwy i skuteczny, przy minimalnym zaangażowaniu z twojej strony oraz bez zbędnego obciążania Twoich pracowników dodatkowymi obowiązkami.

Czym jest System IFS?

IFS International Food Standard (Międzynarodowy Standard Bezpieczeństwa Żywności) to standard przeznaczony dla wszystkich producentów żywności, dostarczających swoje produkty do hiper i supermarketów.

Standard IFS składa się z kilku rozdziałów:

 • protokół wykonawczy
 • katalog wymagań
 • wymagania dla organizacji audytorskiej i dla audytorów
 • sprawozdanie

Zgodność z wymaganiami IFS gwarantuje każdej firmie wysoką jakość i bezpieczeństwo oferowanych produktów.

Na standard IFS składają się następujące elementy:

 • BRC, SQF, ISO 9000
 • wymagania Kodeks Alimentarius
 • obowiązujące Prawo Krajowe
 • wymagania HACCP, GMP, GHP
 • Europejski System Jakości


Historia IFS:

System został opracowany przez Federację Niemieckich Detalistów , po czym w 2002 roku opublikowany przez Globar Food Safety Initiative (GFSI). Udział w pracach nad Systemem IFS miała również Francuska Federacja Handlu i Dystrybucji.

Normę IFS Logistic opracowało także Stowarzyszenie Detalistów Niemieckich i Francuskich, przy udziale ekspertów z zakresu logistyki. Pierwsza wersja standardu powstała w 2003 roku.


Rodzaje standardów IFS:

 • IFS Food – Standard należący do rodziny IFS, który dotyczy przede wszystkim produkcji żywności (z wyłączeniem produkcji pierwotnej) oraz pakowania artykułów spożywczych.

Obecnie obowiązującą wersją IFS FOOD jest wersja standardu 6.1.

 • IFS Logistic – standard skierowany do wszystkich przedsiębiorstw, świadczących usługi w zakresie dystrybucji, magazynowania, składowania, ładowania i rozładowywania oraz transportu artykułów spożywczych. Dotyczy zarówno produktów wstępnie zapakowanych, jak i występujących luzem. Obejmuje wymagania ogólne, wymagania dla magazynowania i dystrybucji oraz wymagania dla transportu.
  Przestrzeganie wymagań IFS Logistic gwarantuje zapewnienie wysokiej jakości i bezpieczeństwa żywności w całym łańcuchu dostaw, a także pozwala na systematyzację działań logistycznych.

Obecnie obowiązującą wersją IFS Logistic jest wersja standardu 2.2.

 • IFS Broker – standard skierowany do firm, prowadzących działalność handlową – importerów, brokerów, agencji handlowych – które nie wchodzą w bezpośredni kontakt z produktem, a jedynie pośredniczą w wymianie towarów. Standard ma na celu weryfikację, czy brokerzy / importerzy podjęli odpowiednie kroki w kierunku zapewnienia, że ich dostawcy spełniają wymagania dotyczące bezpieczeństwa żywności.

Obecnie obowiązującą wersją IFS Broker jest 3 wersja standardu.

 • IFS Household and Personal Care Standard (IFS HPC) – standard przeznaczony dla producentów artykułów typu non-food. Obejmuje cztery grupy produktów:
  - produkty kosmetyczne i produkty higieny osobistej,
  - produkty chemii gospodarczej dla domów i samochodów, w tym także odświeżacze do powietrza i świece zapachowe,
  - produkty przeznaczone do kontaktu z żywnością ( np. plastikowe sztućce)
  - produkty przeznaczone do higieny osobistej, z wyłączeniem produktów kosmetycznych. 
  Standard IFS HPC podzielony jest na pięć części i obejmuje zagadnienia takie jak: odpowiedzialność najwyższego kierownictwa, system zarządzania, zarządzanie zasobami, proces produkcji, pomiar, analizę, działania korygujące i zarzadzanie incydentami.

Obecnie obowiązującą wersją IFS HPC jest 2 wersja standardu.


Korzyści wynikające z wdrożenia IFS:

  • wyższa jakość produktów
  • posiadanie prawidłowej dokumentacji produktu, w tym pochodzenia surowców
  • pozytywne przejście audytów ze strony sieci handlowych
  • wzrost zaufania klientów do danej marki
  • spełnienie wymogów w zakresie bezpieczeństwa i legalności produktu
  • nawiązanie współpracy z kluczowymi sieciami handlowymi.
  • zapobieganie pozwom sądowym z tytułu odpowiedzialności za produkt.
  • obniżenie kosztów produkcji
  • zapewnienie bezpieczeństwa żywności we wszystkich obszarach, począwszy od produkcji, poprzez pakowanie i magazynowanie, aż po transport i dystrybucję.
  • otwarcie drogi na rynek niemiecki, francuski oraz włoski.
  • ułatwienie identyfikacji Systemu IFS z innymi Systemami Zarządzania.

  Twoje zaangażowanie zmniejszone do minimum – dokumentacja jest po naszej stronie.

  Proces tworzenia dokumentacji systemu IFS został tak opracowany, aby zminimalizować zaangażowanie z Twojej strony. Konsultanci DJB Doradztwo zrealizują najbardziej czasochłonne zadania – opiszą procedury i przygotują niezbędne dokumenty.

  Oszczędność czasu Twoich pracowników dzięki eliminacji zbędnej papierologii.

  Systemy projektowane przez DJB Doradztwo wykorzystują istniejące w firmie rozwiązania i w elastyczny sposób dopasowują je do wymagań normy IFS. Dzięki temu ograniczamy biurokrację do minimum. Po wdrożeniu systemu żaden z Twoich pracowników nie poświęci na pracę z nim związaną więcej niż 10 minut.

  Brak dodatkowych nakładów na programy, maszyny czy zwiększenie zatrudnienia.

  Gwarantujemy, że nie musicie kupować żadnego oprogramowania, maszyn czy też zatrudniać kogokolwiek w związku z wdrażaniem czy utrzymywaniem wdrożonego przez DJB Doradztwo systemu.

  Wyspecjalizowani Konsultanci działający na terenie całej Polski to gwarancja najwyższej jakości.

  Nasi konsultanci pracują na terenie całej Polski. Współpracowaliśmy
  z ponad 1100 firm – dzięki temu nasi konsultanci mają doświadczenie we wdrażaniu normy IFS w wielu różnorodnych branżach. Gwarantuje to najwyższą jakość realizowanych projektów od Zakopanego aż po Trójmiasto.

  Spokojna głowa przez 6 miesięcy po wdrożeniu dzięki bezpłatnej opiece powdrożeniowej.

  Przez okres 6 miesięcy po pozytywnym przejściu audytu i uzyskaniu przez Twoją firmę certyfikatu, Ty i Twój zespół będziecie mogli kontaktować się z konsultantem DJB Doradztwo w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące systemu IFS.

  Przez 18 lat zaufało nam
  ponad 1200 małych, dużych i średnich firm


  Jeżeli nie wierzysz naszym zapewnieniom co do najwyższej jakości i szybkości wdrożeń, przeczytaj co sądzą o nas firmy, którym pomogliśmy uzyskać certyfikat IFS.

  Przeczytaj, co sądzą o naszych wdrożeniach i szkoleniach ich uczestnicy:

  • Polecamy wszystkim zainteresowanym udział w szkoleniach organizowanych przez firmę DJB Doradztwo Marcin Chorąży. Firma ta przeprowadziła na nasze zlecenie szkolenie Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego ds. Systemu ISO 9001. Dodatkowo firma DJB Doradztwo przygotowała dla naszej firmy dokumentacje ISO 9001 pod kątem Audytu Nadzoru. Zlecone zadanie zostało wykonane bardzo profesjonalnie. Wszyscy nasi pracownicy w pełni zrozumieli omawiane zagadnienia, do czego niewątpliwie przyczynił się doświadczony trener firmy DJB Doradztwo oraz liczne ćwiczenia praktyczne, które przeprowadził.

   Dr n. med. Anatol MajcherPrezes Zarządu Dyrektor Generalny

  • Współpracę z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży rozpoczęliśmy w roku 2013. Wykonała dla nas kompleksowe Wdrożenie wymagań oraz przygotowała do Certyfikacji Systemu ISO 9001. Od tej pory corocznie firma DJB Doradztwo przygotowuje nas do Audytów Nadzoru. Do współpracy z naszą firma wybraliśmy firmę DJB Doradztwo, ponieważ jest jedną z najdłużej działających firm na rynku i może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w zakresie świadczonych usług. Z wielka przyjemnością pragniemy polecić firmę DJB Doradztwo, z którą zamierzamy nadal kontynuować współpracę.

   Urszula SobczakDyrektor ds. Zarządzania Jakością

  • DJB Doradztwo to rzetelny i wiarygodny partner we wdrażaniu Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Każdy etap zleconych przez nas tej firmie prac, charakteryzował się wysokim poziomem merytorycznym, terminowością i profesjonalizmem. Doświadczenie firmy DJB Doradztwo pozwoliło na zaprojektowanie i wdrożenie systemu jakości odpowiadającego naszym potrzebom, celom oraz zgodnego ze specyfiką organizacji.

   Bronisław Skaźnik Prezes Zarządu

  • Firma P.H. Alufinish Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa niniejszym wyraża uznanie i podziękowania firmie DJB Doradztwo Marcin Chorąży za profesjonalne wdrożenie w roku 2004 Systemu ISO 9001 . Od tego czasu jesteśmy w stałej współpracy z firmą DJB Doradztwo, która przygotowuje nas do corocznych Audytów Nadzoru. Wszystkie usługi świadczone przez firmę DJB Doradztwo są starannie dostosowywane do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Firma DJB Doradztwo posiada umiejętność szybkiego reagowania na nasze potrzeby oraz elastyczne podejście

   Katarzyna GabaraPełnomocnik ds. Jakości

  • Współpraca z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwala nam w pełni zarekomendować usługi świadczone przez wyżej wymienioną firmę, która w naszym Przedsiębiorstwie wdrożyła System HACCP. Dzięki udanej współpracy z firmą DJB Doradztwo zdecydowaliśmy się również na wdrożenie systemu IFS/BRC. Pragniemy podkreślić wysoką Jakość Obsługi Klienta, przejawiającą się życzliwością i otwartością na potrzeby i wymagania naszej firmy. Podczas współpracy firma DJB Doradztwo wykazała się rzetelnością, dyspozycyjnością i pełnym profesjonalizmem. Wdrożenie Systemu HACCP, IFS, BRC przebiegło w terminie i zgodnie z ustaleniami.

   Konopacki Bogusław Prezes Zarządu

  • Firma DJB Doradztwo dała się poznać jako sumienna i podchodząca do wymogów klienta z ogromnym zaangażowaniem. Współpraca z przydzielonym nam Konsultantem przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze, a przez cały okres wdrażania mogliśmy liczyć na jego fachową pomoc i cenne rady. Kompleksowe podejście pracowników DJB Doradztwo pozwoliło nam na przejście audytu i szybkie uzyskanie Certyfikatu.

   mgr inż. Robert WlaźlakDyrektor ds. Technicznych

  • Zaangażowanie i profesjonalizm Konsultantów firmy DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwoliły nam na sprawne wdrożenie systemu i uzyskanie certyfikatu ISO 9001. Z pomocy firmy DJB Doradztwo korzystaliśmy także przed audytem nadzoru, który przebiegł bezproblemowo i zakończył się powodzeniem.

   Ryszard IciekPełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością w firmie Certools

  loga

  Wybierając DJB Doradztwo gwarantujesz swojej firmie bezproblemowe uzyskanie certyfikatu IFS

  Z naszą pomocą wdrożysz tę normę w ekspresowym tempie, bez zbędnej papierologii i dopasowaną do potrzeb Twojej firmy. Jesteśmy pewni najwyższej jakości naszych usług, dlatego gwarantujemy Twojej firmie pomyślne przejście audytu i uzyskanie certyfikatu IFS. Jeśli nie spełnimy tego kryterium w zaplanowanym na projekt czasie – zwrócimy Ci 100% naszego wynagrodzenia.

  Wypełnij formularz lub zadzwoń 787 974 136 | 42 208 94 65

  Nie znalazłeś interesujących Cię informacji?
  Skorzystaj z wyszukiwarki

  Twoje dane są u nas bezpieczne.
  Dbamy o Twoją prywatność.

  0.10943078994751