Zagwarantuj swojej firmie bezproblemowe uzyskanie certyfikatu ISO 14001:2015

Z naszą pomocą wdrożysz normę ISO 14001:2015

 • z nami wdrożysz ISO 14001 w ekspresowym tempie
 • tworzymy całą dokumentację za klienta
 • gwarantujemy uzyskanie certyfikatu w umowie
 • oferujemy szeroki zakres usługi i bezpłatny serwis przez 6 miesięcy

Przez 18 lat zaufało nam ponad 1200 małych, dużych i średnich firm:

Wypełnij formularz lub
zadzwoń

787 974 13642 208 94 65

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

Nowa norma ISO 14001:2015

System Zarządzania Środowiskowego zgodny z normą ISO 14001:2015 obejmuje swoim zakresem całą Organizację, obligując ją do przeanalizowania aspektów, które mogą w jakikolwiek sposób oddziaływać na środowisko. Dzięki wprowadzonemu nadzorowi nad tymi aspektami, Organizacja ma możliwość przyczynienia się do ochrony środowiska naturalnego.

Organizacja planując system Zarządzania Środowiskowego powinna uwzględnić zarówno czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne, mając na uwadze zarządzanie ryzykiem w oddziaływaniu na środowisko oraz potrzeby i wymagania zainteresowanych stron.

Struktura ISO 14001:2015

Norma składa się z 10 rozdziałów, z czego pierwsze trzy są wprowadzeniem do treści normy, natomiast pozostałe omawiają wymagania Systemu Zarządzania Środowiskowego. Struktura normy jest ujednolicona z innymi normami z serii ISO (np. ISO 9001:2015) i wygląda następująco:

 1. zakres normy,
 2. powołania normatywne,
 3. terminy i definicje,
 4. kontekst organizacji,
 5. przywództwo,
 6. planowanie,
 7. wsparcie,
 8. działania operacyjne,
 9. ocena efektów działania,
 10. doskonalenie.

Gdy Organizacja spełnia wszystkie wymagania zawarte w normie ISO 14001:2015, może ubiegać się o przeprowadzenie audytu certyfikującego, którego pozytywnym efektem jest wydanie certyfikatu ISO 14001:2015.

Posiadanie w Organizacji certyfikatu ISO 14001 i funkcjonowanie zgodnie z wymaganiami tej normy, daje Organizacji wiele korzyści. Przede wszystkim wzrasta pozycja Organizacji na rynku, która jest postrzegana jako przyczyniająca się do ochrony środowiska. Dodatkowo stosowanie wymagań normy ISO 14001:2015 umożliwia Organizacji świadome działanie w zakresie prawnym odnoszącym się do środowiska, poprawne gospodarowanie odpadami oraz minimalizowanie kosztów działania wynikających z niezgodności środowiskowych

Najważniejsze różnice między ISO 14001:2004
a ISO 14001:2015

 • Zwiększenia zaangażowania najwyższego kierownictwa w działania środowiskowe,
 • Pełniejsza ochrona środowiska, ze szczególnym naciskiem na proaktywne inicjatywy,
 • Myślenie oparte na cyklu życia produktu od opracowania do wycofania z rynku,
 • Zarządzanie ryzykiem i monitorowanie czynników zewnętrznych i wewnętrznych, które mogą mieć wpływ na System Zarządzania Środowiskowego
 • Uwypuklenie wymagań w zakresie komunikacji.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

 1. Posiadam ważny certyfikat ISO 14001:2004. Co muszę teraz zrobić?

  Po oficjalnej publikacji nowej wersji normy ISO 14001:2015 która nastąpiła 07.09.2015 ustanowiony został trzyletni okres przejściowy, podczas którego będzie można dokonać aktualizacji dokumentacji do wymagań nowej normy i uzyskania nowego certyfikatu.

  DJB Doradztwo może dostosować Państwa dokumentację do wymagań nowej normy. Dzięki naszej metodyce wdrożeniowej przejście na nową wersję normy ISO 14001:2015 będzie sprawne i efektywne.

 2. Nie mam jeszcze wdrożonego systemu. Jestem zainteresowany wdrożeniem oraz certyfikacją ISO 14001:2015. Co muszę zrobić?

  Od 07.09.2015 wszystkie wdrożenia prowadzimy w oparciu o wymagania nowej normy ISO 14001:2015. Dzięki temu nasi Klienci uzyskają certyfikat zgodny z najnowszym wymaganiem i nie będą musieli przerabiać dokumentacji w ciągu 3 najbliższych lat. Wdrożony dziś system będzie aktualny aż do momentu ukazania się nowego wydania normy.

 3. W jakiej wersji językowej dostępna jest norma ISO 14001:2015?

  Norma ISO 14001:2015 jest na chwilę obecną dostępna w wersji angielskiej. Dlatego też śmiało możemy przystąpić do wdrażania czy też aktualizacji posiadanej dokumentacji.

  Wersja polska będzie opracowana w ciągu kilku miesięcy i będzie można ją zakupić na stronach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Zespół DJB Doradztwo chętnie odpowie na pytania dotyczące aktualizacji dokumentacji i certyfikatów oraz zmian w normie ISO 14001:2015.

Prosimy o telefon 669 737 411 lub mail: ISO14001_2015@djb-doradztwo.com.pl

Całkowite wdrożenie nawet
w miesiąc bez utraty wysokiej jakości

Opracowana przez DJB Doradztwo metodyka sprawia, że cały proces wdrożenia normy ISO 14001:2015 wraz z certyfikacją można skrócić nawet do 1 miesiąca. Najważniejsze jest jednak to, że tak krótki czas realizacji projektu można uzyskać bez utraty jego wysokiej jakości.

Twoje zaangażowanie zmniejszone do minimum – dokumentacja jest po naszej stronie.

Proces tworzenia dokumentacji systemu zarządzania środowiskowego został tak opracowany, aby zminimalizować zaangażowanie z Twojej strony. Konsultanci DJB Doradztwo zrealizują najbardziej czasochłonne zadania – opiszą procedury i przygotują niezbędne dokumenty.

Oszczędność czasu Twoich pracowników dzięki eliminacji zbędnej papierologii.

Systemy projektowane przez DJB Doradztwo wykorzystują istniejące w firmie rozwiązania i w elastyczny sposób dopasowują je do wymagań normy ISO 14001:2015. Dzięki temu ograniczamy biurokrację do minimum. Po wdrożeniu systemu żaden z Twoich pracowników nie poświęci na pracę z nim związaną więcej niż
10 minut.

Brak dodatkowych nakładów na programy, maszyny czy zwiększenie zatrudnienia.

Gwarantujemy, że nie musicie kupować żadnego oprogramowania, maszyn czy też zatrudniać kogokolwiek w związku z wdrażaniem czy utrzymywaniem wdrożonego przez DJB Doradztwo systemu.

Wyspecjalizowani Konsultanci działający na terenie całej Polski to gwarancja najwyższej jakości.

Nasi konsultanci pracują na terenie całej Polski. Współpracowaliśmy
z ponad 1200 firm – dzięki temu nasi konsultanci mają doświadczenie we wdrażaniu norm ISO 14001:2015 w wielu różnorodnych branżach. Gwarantuje to najwyższą jakość realizowanych projektów od Zakopanego aż po Trójmiasto.

Spokojna głowa przez 6 miesięcy po wdrożeniu dzięki bezpłatnej opiece powdrożeniowej.

Przez okres 6 miesięcy po pozytywnym przejściu audytu i uzyskaniu przez Twoją firmę certyfikatu, Ty i Twój zespół będziecie mogli kontaktować się z konsultantem DJB Doradztwo w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące systemu zarządzania środowiskowego.

Przez 18 lat zaufało nam
ponad 1200 małych, dużych i średnich firm


Jeżeli nie wierzysz naszym zapewnieniom co do najwyższej jakości i szybkości wdrożeń, przeczytaj co sądzą o nas firmy, którym pomogliśmy uzyskać certyfikaty ISO 14001:2015

Przeczytaj, co sądzą o naszych wdrożeniach i szkoleniach ich uczestnicy:

 • Polecamy wszystkim zainteresowanym udział w szkoleniach organizowanych przez firmę DJB Doradztwo Marcin Chorąży. Firma ta przeprowadziła na nasze zlecenie szkolenie Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego ds. Systemu ISO 9001. Dodatkowo firma DJB Doradztwo przygotowała dla naszej firmy dokumentacje ISO 9001 pod kątem Audytu Nadzoru. Zlecone zadanie zostało wykonane bardzo profesjonalnie. Wszyscy nasi pracownicy w pełni zrozumieli omawiane zagadnienia, do czego niewątpliwie przyczynił się doświadczony trener firmy DJB Doradztwo oraz liczne ćwiczenia praktyczne, które przeprowadził.

  Dr n. med. Anatol MajcherPrezes Zarządu Dyrektor Generalny

 • Współpracę z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży rozpoczęliśmy w roku 2013. Wykonała dla nas kompleksowe Wdrożenie wymagań oraz przygotowała do Certyfikacji Systemu ISO 9001. Od tej pory corocznie firma DJB Doradztwo przygotowuje nas do Audytów Nadzoru. Do współpracy z naszą firma wybraliśmy firmę DJB Doradztwo, ponieważ jest jedną z najdłużej działających firm na rynku i może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w zakresie świadczonych usług. Z wielka przyjemnością pragniemy polecić firmę DJB Doradztwo, z którą zamierzamy nadal kontynuować współpracę.

  Urszula SobczakDyrektor ds. Zarządzania Jakością

 • DJB Doradztwo to rzetelny i wiarygodny partner we wdrażaniu Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Każdy etap zleconych przez nas tej firmie prac, charakteryzował się wysokim poziomem merytorycznym, terminowością i profesjonalizmem. Doświadczenie firmy DJB Doradztwo pozwoliło na zaprojektowanie i wdrożenie systemu jakości odpowiadającego naszym potrzebom, celom oraz zgodnego ze specyfiką organizacji.

  Bronisław Skaźnik Prezes Zarządu

 • Firma P.H. Alufinish Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa niniejszym wyraża uznanie i podziękowania firmie DJB Doradztwo Marcin Chorąży za profesjonalne wdrożenie w roku 2004 Systemu ISO 9001 . Od tego czasu jesteśmy w stałej współpracy z firmą DJB Doradztwo, która przygotowuje nas do corocznych Audytów Nadzoru. Wszystkie usługi świadczone przez firmę DJB Doradztwo są starannie dostosowywane do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Firma DJB Doradztwo posiada umiejętność szybkiego reagowania na nasze potrzeby oraz elastyczne podejście

  Katarzyna GabaraPełnomocnik ds. Jakości

 • Współpraca z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwala nam w pełni zarekomendować usługi świadczone przez wyżej wymienioną firmę, która w naszym Przedsiębiorstwie wdrożyła System HACCP. Dzięki udanej współpracy z firmą DJB Doradztwo zdecydowaliśmy się również na wdrożenie systemu IFS/BRC. Pragniemy podkreślić wysoką Jakość Obsługi Klienta, przejawiającą się życzliwością i otwartością na potrzeby i wymagania naszej firmy. Podczas współpracy firma DJB Doradztwo wykazała się rzetelnością, dyspozycyjnością i pełnym profesjonalizmem. Wdrożenie Systemu HACCP, IFS, BRC przebiegło w terminie i zgodnie z ustaleniami.

  Konopacki Bogusław Prezes Zarządu

 • Firma DJB Doradztwo dała się poznać jako sumienna i podchodząca do wymogów klienta z ogromnym zaangażowaniem. Współpraca z przydzielonym nam Konsultantem przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze, a przez cały okres wdrażania mogliśmy liczyć na jego fachową pomoc i cenne rady. Kompleksowe podejście pracowników DJB Doradztwo pozwoliło nam na przejście audytu i szybkie uzyskanie Certyfikatu.

  mgr inż. Robert WlaźlakDyrektor ds. Technicznych

 • Zaangażowanie i profesjonalizm Konsultantów firmy DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwoliły nam na sprawne wdrożenie systemu i uzyskanie certyfikatu ISO 9001. Z pomocy firmy DJB Doradztwo korzystaliśmy także przed audytem nadzoru, który przebiegł bezproblemowo i zakończył się powodzeniem.

  Ryszard IciekPełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością w firmie Certools

loga

Wybierając DJB Doradztwo gwarantujesz swojej firmie bezproblemowe uzyskanie certyfikatu ISO 14001:2015

Z naszą pomocą wdrożysz tę normę w ekspresowym tempie, bez zbędnej papierologii i dopasowaną do potrzeb Twojej firmy. Jesteśmy pewni najwyższej jakości naszych usług, dlatego gwarantujemy Twojej firmie pomyślne przejście audytu i uzyskanie certyfikatu ISO 14001:2015. Jeśli nie spełnimy tego kryterium w zaplanowanym na projekt czasie – zwrócimy Ci 100% naszego wynagrodzenia.

Wypełnij formularz lub zadzwoń 787 974 136 | 42 208 94 65

Nie znalazłeś interesujących Cię informacji?
Skorzystaj z wyszukiwarki

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

0.11146402359009