Zagwarantuj swojej firmie bezproblemowe uzyskanie certyfikatu ISO 50001

 • z nami wdrożysz system ISO 50001 w ekspresowym tempie
 • tworzymy całą dokumentację za klienta
 • gwarantujemy uzyskanie certyfikatu w umowie
 • oferujemy szeroki zakres usługi i bezpłatny serwis przez 6 miesięcy

Przez 18 lat zaufało nam ponad 1200 małych, dużych i średnich firm:

Wypełnij formularz lub
zadzwoń

787 974 13642 208 94 65

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

Kompleksowe wdrożenie ISO 50001 dopasowane do potrzeb Twojej firmy

Nasza metodyka wdrażania normy ISO 50001 to wynik wieloletnich doświadczeń DJB Doradztwo. Świadczymy usługi od 18 lat i przez ten czas pracowaliśmy dla ponad 1200 Klientów z różnych branż. Efektem lat praktyki jest unikalna metodyka, która gwarantuje firmom takim jak Twoja pozytywną certyfikację. Pozwala ona na przeprowadzenie procesu wdrożenia
w sposób szybki (nawet w 1 miesiąc), łatwy i skuteczny, przy minimalnym zaangażowaniu z twojej strony oraz bez zbędnego obciążania Twoich pracowników dodatkowymi obowiązkami.

Harmonogram:

 • ustanowienie polityki energetycznej,
 • identyfikacja aspektów energetycznych wynikających z działalności organizacji,
 • zidentyfikowanie wymagań prawnych dotyczących organizacji,
 • określenie priorytetów, celów i zadań dotyczących zarządzania energią,
 • ustanowienie odpowiedniej struktury oraz działań wspomagających wdrożenia polityki energetycznej i realizację celów,
 • ustanowienie zarządzania ryzykiem,
 • przygotowanie Ksiegi Systemu ISO 5001,
 • wdrożenie monitorowanie zużycia energii,
 • przygotowanie procedur systemowych,
 • szkolenie z wymagan normy.

Dla kogo?

Norma ISO 50001 obejmuje wytyczne dotyczące zarządzania energią i służy optymalizacji jej wykorzystania. Ponieważ obecnie trudno wyobrazić sobie przedsięwzięcie, które nie wiązałoby się ze konsumpcją energii elektrycznej, standard można wdrożyć w każdej firmie czy instytucji, niezależnie od jej wielkości, branży i jakichkolwiek innych uwarunkowań.

Wdrożenie normy ISO 50001 rekomenduje się w szczególności organizacjom, które:

 • zużywają dużo energii w związku z charakterem swojej działalności (np. firmom budowlanym),
 • zobowiązane zostały do przestrzegania restrykcji dotyczących emisji gazów cieplarnianych,
 • mają wprowadzony system zarządzania energią EN 16001.

Norma ISO 50001 kompatybilna jest z takimi standardami, jak ISO 14001 (system zarządzania środowiskiem) czy ISO 9001 (system zarządzania jakością), więc z łatwością mogą wdrożyć ją firmy, w których funkcjonują już wymienione systemy.

   

Informacje o normie 

Norma ISO 50001 jest odpowiedzią na potrzeby współczesnej gospodarki, w której z jednej strony firmy borykają się z rosnącymi cenami energii, a z drugiej – coraz większy nacisk kładzie się na ekologię. Poprawa efektywności energetycznej ma służyć obniżeniu kosztów działalności przedsiębiorstw oraz umożliwić im spełnienie coraz wyższych wymogów prawnych dotyczących ochrony środowiska naturalnego, m.in. ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

ISO 50001 to międzynarodowy standard, który powstał w oparciu o najlepsze praktyki w zakresie zarządzania energią. Opracowany został na podstawie europejskiej normy EN 16001 z 2009 roku (w Polsce funkcjonującej jako PN-EN 16001:2009) oraz systemu zarządzania energią, który obowiązuje na terenie Stanów Zjednoczonych. W odróżnieniu od normy EN 16001, skoncentrowanej głównie na kwestiach ekologicznych, ISO 50001 dotyczy zagadnień efektywnego wykorzystania energii.

W standardzie ISO 50001 zawarto wytyczne dotyczące m.in.:

 • wdrożenia polityki energetycznej,
 • szacowania zużycia energii w przedsiębiorstwie (bieżącego i przewidywanego),
 • określania szczególnie energochłonnych obszarów działalności,
 • tworzenia planów redukcji zużycia energii,
 • monitorowania zużycia energii.

Korzyści z wdrożenia 

Efektywne zarządzanie energią w organizacji przynosi jej szereg wymiernych profitów, do których należą:

 • niższe koszty działalności, szczególnie w jej najbardziej energochłonnych obszarach,
 • monitorowanie zużycia energii w sposób pozwalający na określenie obszarów wymagających poprawy efektywności,
 • identyfikacja ryzyka związanego z zaopatrzeniem w energię i skuteczne zarządzanie tym ryzykiem,
 • spełnienie ustawowych restrykcji dotyczących ograniczenia emisji dwutlenku węgla, bez negatywnego wpływu na działalności firmy.

Potwierdzenie wdrożenia ISO 50001 honorowanym na całym świecie certyfikatem wpływa korzystnie na wizerunek firmy, a tym samym jej pozycję rynkową. Organizacja zyskuje reputację społecznie odpowiedzialnej, troszczącej się o środowisko naturalne. Przekłada się to na większe zaufanie klientów, kontrahentów czy władz. Udokumentowane wdrożenie standardu ISO 50001 zwiększa też konkurencyjność firmy w przetargach i otwiera możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami.

 

Całkowite wdrożenie nawet
w miesiąc bez utraty wysokiej jakości

Opracowana przez DJB Doradztwo metodyka sprawia, że cały proces wdrożenia normy ISO 50001 wraz z certyfikacją można skrócić nawet do 1 miesiąca. Najważniejsze jest jednak to, że tak krótki czas realizacji projektu można uzyskać bez utraty jego wysokiej jakości.

Twoje zaangażowanie zmniejszone do minimum – dokumentacja jest po naszej stronie.

Proces tworzenia dokumentacji systemu zarządzania energią został tak opracowany, aby zminimalizować zaangażowanie z Twojej strony. Konsultanci DJB Doradztwo zrealizują najbardziej czasochłonne zadania – opiszą procedury i przygotują niezbędne dokumenty.

Oszczędność czasu Twoich pracowników dzięki eliminacji zbędnej papierologii.

Systemy projektowane przez DJB Doradztwo wykorzystują istniejące w firmie rozwiązania i w elastyczny sposób dopasowują je do wymagań normy ISO 50001. Dzięki temu ograniczamy biurokrację do minimum. Po wdrożeniu systemu żaden z Twoich pracowników nie poświęci na pracę z nim związaną więcej niż 10 minut.

Brak dodatkowych nakładów na programy, maszyny czy zwiększenie zatrudnienia.

Gwarantujemy, że nie musicie kupować żadnego oprogramowania, maszyn czy też zatrudniać kogokolwiek w związku z wdrażaniem czy utrzymywaniem wdrożonego przez DJB Doradztwo systemu.

Wyspecjalizowani Konsultanci działający na terenie całej Polski to gwarancja najwyższej jakości.

Nasi konsultanci pracują na terenie całej Polski. Współpracowaliśmy
z ponad 1100 firm – dzięki temu nasi konsultanci mają doświadczenie we wdrażaniu norm ISO 50001 w wielu różnorodnych branżach. Gwarantuje to najwyższą jakość realizowanych projektów od Zakopanego aż po Trójmiasto.

Spokojna głowa przez 6 miesięcy po wdrożeniu dzięki bezpłatnej opiece powdrożeniowej.

Przez okres 6 miesięcy po pozytywnym przejściu audytu i uzyskaniu przez Twoją firmę certyfikatu, Ty i Twój zespół będziecie mogli kontaktować się z konsultantem DJB Doradztwo w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące systemu zarządzania energią.

Przez 18 lat zaufało nam
ponad 1200 małych, dużych i średnich firm


Jeżeli nie wierzysz naszym zapewnieniom co do najwyższej jakości i szybkości wdrożeń, przeczytaj co sądzą o nas firmy, którym pomogliśmy uzyskać certyfikat ISO 50001:

Przeczytaj, co sądzą o naszych wdrożeniach i szkoleniach ich uczestnicy:

 • Polecamy wszystkim zainteresowanym udział w szkoleniach organizowanych przez firmę DJB Doradztwo Marcin Chorąży. Firma ta przeprowadziła na nasze zlecenie szkolenie Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego ds. Systemu ISO 9001. Dodatkowo firma DJB Doradztwo przygotowała dla naszej firmy dokumentacje ISO 9001 pod kątem Audytu Nadzoru. Zlecone zadanie zostało wykonane bardzo profesjonalnie. Wszyscy nasi pracownicy w pełni zrozumieli omawiane zagadnienia, do czego niewątpliwie przyczynił się doświadczony trener firmy DJB Doradztwo oraz liczne ćwiczenia praktyczne, które przeprowadził.

  Dr n. med. Anatol MajcherPrezes Zarządu Dyrektor Generalny

 • Współpracę z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży rozpoczęliśmy w roku 2013. Wykonała dla nas kompleksowe Wdrożenie wymagań oraz przygotowała do Certyfikacji Systemu ISO 9001. Od tej pory corocznie firma DJB Doradztwo przygotowuje nas do Audytów Nadzoru. Do współpracy z naszą firma wybraliśmy firmę DJB Doradztwo, ponieważ jest jedną z najdłużej działających firm na rynku i może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w zakresie świadczonych usług. Z wielka przyjemnością pragniemy polecić firmę DJB Doradztwo, z którą zamierzamy nadal kontynuować współpracę.

  Urszula SobczakDyrektor ds. Zarządzania Jakością

 • DJB Doradztwo to rzetelny i wiarygodny partner we wdrażaniu Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Każdy etap zleconych przez nas tej firmie prac, charakteryzował się wysokim poziomem merytorycznym, terminowością i profesjonalizmem. Doświadczenie firmy DJB Doradztwo pozwoliło na zaprojektowanie i wdrożenie systemu jakości odpowiadającego naszym potrzebom, celom oraz zgodnego ze specyfiką organizacji.

  Bronisław Skaźnik Prezes Zarządu

 • Firma P.H. Alufinish Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa niniejszym wyraża uznanie i podziękowania firmie DJB Doradztwo Marcin Chorąży za profesjonalne wdrożenie w roku 2004 Systemu ISO 9001 . Od tego czasu jesteśmy w stałej współpracy z firmą DJB Doradztwo, która przygotowuje nas do corocznych Audytów Nadzoru. Wszystkie usługi świadczone przez firmę DJB Doradztwo są starannie dostosowywane do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Firma DJB Doradztwo posiada umiejętność szybkiego reagowania na nasze potrzeby oraz elastyczne podejście

  Katarzyna GabaraPełnomocnik ds. Jakości

 • Współpraca z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwala nam w pełni zarekomendować usługi świadczone przez wyżej wymienioną firmę, która w naszym Przedsiębiorstwie wdrożyła System HACCP. Dzięki udanej współpracy z firmą DJB Doradztwo zdecydowaliśmy się również na wdrożenie systemu IFS/BRC. Pragniemy podkreślić wysoką Jakość Obsługi Klienta, przejawiającą się życzliwością i otwartością na potrzeby i wymagania naszej firmy. Podczas współpracy firma DJB Doradztwo wykazała się rzetelnością, dyspozycyjnością i pełnym profesjonalizmem. Wdrożenie Systemu HACCP, IFS, BRC przebiegło w terminie i zgodnie z ustaleniami.

  Konopacki Bogusław Prezes Zarządu

 • Firma DJB Doradztwo dała się poznać jako sumienna i podchodząca do wymogów klienta z ogromnym zaangażowaniem. Współpraca z przydzielonym nam Konsultantem przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze, a przez cały okres wdrażania mogliśmy liczyć na jego fachową pomoc i cenne rady. Kompleksowe podejście pracowników DJB Doradztwo pozwoliło nam na przejście audytu i szybkie uzyskanie Certyfikatu.

  mgr inż. Robert WlaźlakDyrektor ds. Technicznych

 • Zaangażowanie i profesjonalizm Konsultantów firmy DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwoliły nam na sprawne wdrożenie systemu i uzyskanie certyfikatu ISO 9001. Z pomocy firmy DJB Doradztwo korzystaliśmy także przed audytem nadzoru, który przebiegł bezproblemowo i zakończył się powodzeniem.

  Ryszard IciekPełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością w firmie Certools

loga

Wybierając DJB Doradztwo gwarantujesz swojej firmie bezproblemowe uzyskanie certyfikatu ISO 50001

Z naszą pomocą wdrożysz tę normę w ekspresowym tempie, bez zbędnej papierologii i dopasowaną do potrzeb Twojej firmy. Jesteśmy pewni najwyższej jakości naszych usług, dlatego gwarantujemy Twojej firmie pomyślne przejście audytu i uzyskanie certyfikatu ISO 50001. Jeśli nie spełnimy tego kryterium w zaplanowanym na projekt czasie – zwrócimy Ci 100% naszego wynagrodzenia.

Wypełnij formularz lub zadzwoń 787 974 136 | 42 208 94 65

Nie znalazłeś interesujących Cię informacji?
Skorzystaj z wyszukiwarki

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

0.38270115852356