Zagwarantuj swojej firmie bezproblemowe uzyskanie certyfikatu REDcert / ISCC

Z naszą pomocą wdrożysz normę REDcert / ISCC

 • w ekspresowym tempie – nawet w 1 miesiąc
 • bez zbędnej papierologii
 • dopasowaną do potrzeb Twojej firmy

Przez 18 lat zaufało nam ponad 1200 małych, dużych i średnich firm:

Wypełnij formularz lub
zadzwoń

787 974 13642 208 94 65

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

Kompleksowe wdrożenie REDcert / ISCC
dopasowane do potrzeb Twojej firmy

Nasza metodyka wdrażania normy REDcert / ISCC to wynik wieloletnich doświadczeń DJB Doradztwo. Świadczymy usługi od 18 lat i przez ten czas pracowaliśmy dla ponad 1200 Klientów z różnych branż. Efektem lat praktyki jest unikalna metodyka, która gwarantuje firmom takim jak Twoja pozytywną certyfikację. Pozwala ona na przeprowadzenie procesu wdrożenia w sposób szybki (nawet w miesiąc), łatwy, skuteczny, przy minimalnym zaangażowaniu z Twojej strony oraz bez zbędnego obciążania dodatkowymi obowiązkami Twoich pracowników.

Całkowite wdrożenie nawet
w miesiąc bez utraty wysokiej jakości

Opracowana przez DJB Doradztwo metodyka sprawia, że cały proces wdrożenia normy REDcert / ISCC wraz z certyfikacją można skrócić nawet do jednego miesiąca. Najważniejsze jest jednak to, że tak krótki czas realizacji projektu da się uzyskać bez utraty jego wysokiej jakości.

Twoje zaangażowanie
zmniejszone do minimum —
dokumentacja jest po naszej stronie

Proces tworzenia dokumentacji został tak opracowany, aby zminimalizować zaangażowanie po Twojej stronie. Konsultanci DJB Doradztwo zrealizują najbardziej czasochłonne zadania – opiszą procedury i przygotują niezbędne dokumenty.

Oszczędność czasu
Twoich pracowników
dzięki eliminacji zbędnej
papierologii

Systemy projektowane przez DJB Doradztwo wykorzystują istniejące w firmie rozwiązania i w elastyczny sposób dopasowują je do wymagań systemu REDcert / ISCC. Dzięki temu ograniczamy biurokrację do minimum. Po wdrożeniu systemu żaden z Twoich pracowników nie poświęci na pracę z nim związaną więcej niż 10 minut dziennie.

Brak dodatkowych nakładów
na programy, maszyny czy
zwiększenie zatrudnienia

Gwarantujemy, że nie muszą Państwo kupować żadnego oprogramowania, maszyn, czy też zatrudniać kogokolwiek w związku z wdrażaniem i utrzymywaniem systemu wdrożonego przez DJB Doradztwo.

Wyspecjalizowani konsultanci
działający na terenie całej Polski
to gwarancja najwyższej jakości

Nasi konsultanci pracują na terenie całej Polski. Współpracowaliśmy
z ponad tysiącem firm – dzięki temu nasi konsultanci mają doświadczenie we wdrażaniu systemu REDcert / ISCC w wielu różnorodnych branżach. Gwarantuje to najwyższą jakość realizowanych projektów od Zakopanego aż po Trójmiasto.

Spokojna głowa przez
6 miesięcy po wdrożeniu
dzięki bezpłatnej opiece
powdrożeniowej

Przez okres 6 miesięcy po pomyślnym przejściu przez Twoją firmę audytu i uzyskaniu certyfikatu, Ty i Twój zespół będziecie mogli kontaktować się z konsultantem DJB Doradztwo w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Was pytania na temat systemu REDcert / ISCC.

Czym jest System ISCC / REDcert?

REDcert oraz ISCC to dwa Systemy Certyfikacji Łańcucha Produkcji Biomasy i Biopaliw.


ISCC („International Sustainability and Carbon Certification”) – przeznaczony jest do certyfikacji łańcucha produkcji biopaliw i biomasy na rynku krajowym i międzynarodowym (jest uznawany na całym świcie)
REDcert („Renewable Energy Directive Certification”) – przeznaczony do certyfikacji łańcucha produkcji biopaliw i biomasy ( uznawany tylko na terenie UE.)

System ISCC / RED cert dotyczy wszystkich biomas, a jego głównym celem jest umożliwienie klientom uzyskania informacji o wielkości emisji gazów cieplarnianych w każdej fazie produkcji biomasy.
Produkcja według tych systemów została określona w poniższym schemacie:

 • uprawa
 • zbiór
 • składowanie
 • przetwarzanie
 • dostawa do odbiorcy.

Zarówno System ISCC, jak i REDcert wymaga stosowania określonych standardów, procedur oraz spełniania niemieckich wymogów gospodarki działającej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz Dyrektywy o promowaniu źródeł energii odnawialnej 2009/28/EC.

Główne cele Systemu ISCC / REDcert

 • ograniczenie emisji gazów cieplarnianych
 • racjonalne wykorzystywanie gruntów
 • ochrona biosfery
 • zrównoważony rozwój społeczny

6 zasad na których opiera się system ISCC  / REDcert

 1. Biomasa nie może pochodzić z gruntów, które mają bioróżnorodność.
 2. Biomasa musi być produkowana zgodnie z zasadami odpowiedzialności środowiskowej. Obejmuje ona ochronę gleb, wód, powietrza oraz stosowanie dobrych praktyk rolniczych.
 3. Pracownicy muszą być dobrze wyszkoleni i odpowiednio zabezpieczeni przed ewentualnymi zagrożeniami.
 4. Produkcja biomasy nie może być związana z pogwałceniem praw człowieka, prawa pracy lub prawa rolnego. Producent powinien promować odpowiedzialną organizację warunków pracy oraz higieny i bezpieczeństwa pracy oraz pracować zgodnie z zasadami odpowiedzialności w relacjach społecznych.
 5. Produkcja biomasy musi pozostawać w zgodzie z odpowiednim prawem lokalnym i państwowym oraz z odpowiednimi umowami międzynarodowymi.
 6. Muszą zostać wprowadzone dobre praktyki zarządzania.

Korzyści płynące z wdrożenia i certyfikowania ISCC / REDcert:

 • potwierdzenie spełnienia kryterium zrównoważonego rozwoju według Dyrektywy 2009/28/WE,
 • ograniczenie emisji gazów cieplarnianych,
 • racjonalne wykorzystywanie gruntów,
 • ochrona naturalnej biosfery,
 • zrównoważony rozwój społeczny,
 • bezpieczeństwo działalności,
 • ułatwienie handlu biomasą (krajowego i międzynarodowego).

Przez 18 lat zaufało nam 
ponad 1200 małych, dużych i średnich firm


Jeżeli nie wierzysz naszym zapewnieniom co do najwyższej jakości i szybkości wdrożeń, przeczytaj co sądzą o nas firmy, którym pomogliśmy uzyskać certyfikaty REDcert / ISCC.

Przeczytaj, co sądzą o naszych wdrożeniach i szkoleniach ich uczestnicy:

 • Polecamy wszystkim zainteresowanym udział w szkoleniach organizowanych przez firmę DJB Doradztwo Marcin Chorąży. Firma ta przeprowadziła na nasze zlecenie szkolenie Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego ds. Systemu ISO 9001. Dodatkowo firma DJB Doradztwo przygotowała dla naszej firmy dokumentacje ISO 9001 pod kątem Audytu Nadzoru. Zlecone zadanie zostało wykonane bardzo profesjonalnie. Wszyscy nasi pracownicy w pełni zrozumieli omawiane zagadnienia, do czego niewątpliwie przyczynił się doświadczony trener firmy DJB Doradztwo oraz liczne ćwiczenia praktyczne, które przeprowadził.

  Dr n. med. Anatol MajcherPrezes Zarządu Dyrektor Generalny

 • Współpracę z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży rozpoczęliśmy w roku 2013. Wykonała dla nas kompleksowe Wdrożenie wymagań oraz przygotowała do Certyfikacji Systemu ISO 9001. Od tej pory corocznie firma DJB Doradztwo przygotowuje nas do Audytów Nadzoru. Do współpracy z naszą firma wybraliśmy firmę DJB Doradztwo, ponieważ jest jedną z najdłużej działających firm na rynku i może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w zakresie świadczonych usług. Z wielka przyjemnością pragniemy polecić firmę DJB Doradztwo, z którą zamierzamy nadal kontynuować współpracę.

  Urszula SobczakDyrektor ds. Zarządzania Jakością

 • DJB Doradztwo to rzetelny i wiarygodny partner we wdrażaniu Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Każdy etap zleconych przez nas tej firmie prac, charakteryzował się wysokim poziomem merytorycznym, terminowością i profesjonalizmem. Doświadczenie firmy DJB Doradztwo pozwoliło na zaprojektowanie i wdrożenie systemu jakości odpowiadającego naszym potrzebom, celom oraz zgodnego ze specyfiką organizacji.

  Bronisław Skaźnik Prezes Zarządu

 • Firma P.H. Alufinish Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa niniejszym wyraża uznanie i podziękowania firmie DJB Doradztwo Marcin Chorąży za profesjonalne wdrożenie w roku 2004 Systemu ISO 9001 . Od tego czasu jesteśmy w stałej współpracy z firmą DJB Doradztwo, która przygotowuje nas do corocznych Audytów Nadzoru. Wszystkie usługi świadczone przez firmę DJB Doradztwo są starannie dostosowywane do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Firma DJB Doradztwo posiada umiejętność szybkiego reagowania na nasze potrzeby oraz elastyczne podejście

  Katarzyna GabaraPełnomocnik ds. Jakości

 • Współpraca z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwala nam w pełni zarekomendować usługi świadczone przez wyżej wymienioną firmę, która w naszym Przedsiębiorstwie wdrożyła System HACCP. Dzięki udanej współpracy z firmą DJB Doradztwo zdecydowaliśmy się również na wdrożenie systemu IFS/BRC. Pragniemy podkreślić wysoką Jakość Obsługi Klienta, przejawiającą się życzliwością i otwartością na potrzeby i wymagania naszej firmy. Podczas współpracy firma DJB Doradztwo wykazała się rzetelnością, dyspozycyjnością i pełnym profesjonalizmem. Wdrożenie Systemu HACCP, IFS, BRC przebiegło w terminie i zgodnie z ustaleniami.

  Konopacki Bogusław Prezes Zarządu

 • Firma DJB Doradztwo dała się poznać jako sumienna i podchodząca do wymogów klienta z ogromnym zaangażowaniem. Współpraca z przydzielonym nam Konsultantem przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze, a przez cały okres wdrażania mogliśmy liczyć na jego fachową pomoc i cenne rady. Kompleksowe podejście pracowników DJB Doradztwo pozwoliło nam na przejście audytu i szybkie uzyskanie Certyfikatu.

  mgr inż. Robert WlaźlakDyrektor ds. Technicznych

 • Zaangażowanie i profesjonalizm Konsultantów firmy DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwoliły nam na sprawne wdrożenie systemu i uzyskanie certyfikatu ISO 9001. Z pomocy firmy DJB Doradztwo korzystaliśmy także przed audytem nadzoru, który przebiegł bezproblemowo i zakończył się powodzeniem.

  Ryszard IciekPełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością w firmie Certools

loga

Wybierając DJB Doradztwo gwarantujesz swojej firmie bezproblemowe uzyskanie certyfikatu REDcert / ISCC

Z naszą pomocą wdrożysz tę normę w ekspresowym tempie, bez zbędnej papierologii i dopasowaną do potrzeb Twojej firmy. Jesteśmy pewni najwyższej jakości naszych usług, dlatego gwarantujemy Twojej firmie pomyślne przejście audytu i uzyskanie certyfikatu REDcert / ISCC. Jeśli nie spełnimy tego kryterium w zaplanowanym na projekt czasie – zwrócimy Ci 100% naszego wynagrodzenia.

Wypełnij formularz lub zadzwoń 787 974 136 | 42 208 94 65

Nie znalazłeś interesujących Cię informacji?
Skorzystaj z wyszukiwarki

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

0.10143303871155