Norma pralnicza PN-N 14065

Z naszą pomocą wdrożysz normę PN-N 14065

 • Gwarantujemy uzyskanie certyfikatu
 • Tworzymy całą dokumentację za klienta
 • Bez zbędnej papierologii
 • Oferujemy bezpłatny serwis przez 6 miesięcy

Przez 18 lat zaufało nam ponad 1200 małych, dużych i średnich firm:

Wypełnij formularz lub
zadzwoń

787 974 13642 208 94 65

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

Czym jest PN-N 14065?

PN-N 14065 to polska norma będąca zbiorem wymagań dotyczących wdrażania
i certyfikacji systemu kontroli jakości procesów pralniczych. Głównym celem tej normy jest zapewnienie jakości i bezpieczeństwa mikrobiologicznego pranych materiałów i tekstyliów.

Pełna nazwa systemu PN-N 14065 brzmi: Tekstylia. Tekstylia poddawane obróbce w pralni. System kontroli skażenia mikrobiologicznego

Budowa normy PN-N 14065

Wymagania systemu PN-N 14065 są zgodne z wymaganiami systemu zarządzania jakością ISO 9001 oraz systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001. Dodatkowo, norma PN-N 14065 zawiera wymagania Dobrych Praktyk Higienicznych oraz elementy systemu HACCP.

Najważniejszą zasadą na której opiera się norma PN-N 14065, jest system Analizy Ryzyka i Kontroli Skażenia Biologicznego RABC, składający się z 7 zasad jakości:

Zasada 1 – Analiza i wykaz zagrożeń mikrobiologicznych

Zasada 2 - Wyznaczanie punktów kontrolnych i metod zapobiegawczych

Zasada 3 – Ustalenie dopuszczalnych granic dla punktów krytycznych

Zasada 4 – Opracowanie systemu monitorowania

Zasada 5 – Ustalenie działań korygujących

Zasada 6 – Opracowanie procedur weryfikowania systemu RABC

Zasada 7 – Opracowanie dokumentacji i zapisów

Wymagania systemu RABC oraz standardu PN-N 14065 skierowane są do wszystkich firm, w których jakość tekstyliów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo i zdrowie ich klientów. Do tego typu podmiotów należą wszelkie pralnie świadczące usługi dla: hoteli, placówek ochrony zdrowia, firm kosmetycznych, farmaceutycznych i spożywczych.

Certyfikacja systemu PN-N 14065

Proces certyfikacji systemu PN-N 14065 przebiega podobnie jak certyfikacja najbardziej popularnych systemów zarządzania ISO. Po wdrożeniu wymagań normy oraz wybraniu jednostki certyfikującej i podpisaniu z nią umowy, w danej firmie zostaje przeprowadzony audyt certyfikacyjny, mający na celu weryfikację zgodności systemu
z wymaganiami normy. Audyt certyfikujący jest niezależną kontrolą przeprowadzoną przez wybraną jednostkę certyfikującą, posiadającą stosowną akredytację.

Po pozytywnym przejściu audytu, dana firma otrzymuje certyfikat na zgodność z wymaganiami normy PN-N 14065, ważny przez 3 lata. W celu utrzymania certyfikatu, niezbędne jest jednak poddawanie się corocznej kontroli ze strony jednostki certyfikującej.

Korzyści z wdrożenia PN-N 14065:

 • zapewnienie jakości i bezpieczeństwa pranych tekstyliów,
 • opracowanie stałej kontroli nad realizowanym procesem,
 • możliwość rozwoju firmy poprzez ciągłe doskonalenie procesów,
 • monitoring możliwego zagrożenia,
 • większy prestiż na rynku krajowym i międzynarodowym,
 • mniejsza ilość reklamacji – większe zyski firmy.

Całkowite wdrożenie nawet w miesiąc bez utraty wysokiej jakości

Opracowana przez DJB Doradztwo metodyka sprawia, że cały proces wdrożenia normy PN-N 14065 wraz z certyfikacją można skrócić nawet do jednego miesiąca. Najważniejsze jest jednak to, że tak krótki czas realizacji projektu da się uzyskać bez utraty jego wysokiej jakości.

Twoje zaangażowanie zmniejszone do minimum — dokumentacja jest po naszej stronie

Proces tworzenia dokumentacji systemu PN-N 14065 został tak opracowany, aby zminimalizować zaangażowanie po Twojej stronie. Konsultanci DJB Doradztwo zrealizują najbardziej czasochłonne zadania – opiszą procedury i przygotują niezbędne dokumenty.

Oszczędność czasu Twoich pracowników dzięki eliminacji zbędnej papierologii

Systemy projektowane przez DJB Doradztwo wykorzystują istniejące w firmie rozwiązania i w elastyczny sposób dopasowują je do wymagań normy PN-N 14065. Dzięki temu ograniczamy biurokrację do minimum. Po wdrożeniu systemu żaden z Twoich pracowników nie poświęci na pracę z nim związaną więcej niż 10 minut dziennie.

Brak dodatkowych nakładów na programy, maszyny czy zwiększenie zatrudnienia

Gwarantujemy, że nie muszą Państwo kupować żadnego oprogramowania, maszyn, czy też zatrudniać kogokolwiek w związku z wdrażaniem i utrzymywaniem systemu wdrożonego przez DJB Doradztwo.

Wyspecjalizowani konsultanci działający na terenie całej Polski to gwarancja najwyższej jakości

Nasi konsultanci pracują na terenie całej Polski. Współpracowaliśmy z ponad tysiącem firm. Gwarantuje to najwyższą jakość realizowanych projektów od Zakopanego aż po Trójmiasto.

Spokojna głowa przez 6 miesięcy po wdrożeniu dzięki bezpłatnej opiece powdrożeniowej

Przez okres 6 miesięcy po pomyślnym przejściu przez Twoją firmę audytu i uzyskaniu certyfikatu, Ty i Twój zespół będziecie mogli kontaktować się z konsultantem DJB Doradztwo w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Was pytania na temat systemu zarządzania PN-N 14065.

Przez 18 lat zaufało nam
ponad 1200 małych, dużych i średnich firm


Jeżeli nie wierzysz naszym zapewnieniom co do najwyższej jakości i szybkości wdrożeń, przeczytaj co sądzą o nas nasi Klienci.

loga

Przeczytaj, co sądzą o naszych wdrożeniach i szkoleniach ich uczestnicy:

 • Polecamy wszystkim zainteresowanym udział w szkoleniach organizowanych przez firmę DJB Doradztwo Marcin Chorąży. Firma ta przeprowadziła na nasze zlecenie szkolenie Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego ds. Systemu ISO 9001. Dodatkowo firma DJB Doradztwo przygotowała dla naszej firmy dokumentacje ISO 9001 pod kątem Audytu Nadzoru. Zlecone zadanie zostało wykonane bardzo profesjonalnie. Wszyscy nasi pracownicy w pełni zrozumieli omawiane zagadnienia, do czego niewątpliwie przyczynił się doświadczony trener firmy DJB Doradztwo oraz liczne ćwiczenia praktyczne, które przeprowadził.

  Dr n. med. Anatol MajcherPrezes Zarządu Dyrektor Generalny

 • Współpracę z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży rozpoczęliśmy w roku 2013. Wykonała dla nas kompleksowe Wdrożenie wymagań oraz przygotowała do Certyfikacji Systemu ISO 9001. Od tej pory corocznie firma DJB Doradztwo przygotowuje nas do Audytów Nadzoru. Do współpracy z naszą firma wybraliśmy firmę DJB Doradztwo, ponieważ jest jedną z najdłużej działających firm na rynku i może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w zakresie świadczonych usług. Z wielka przyjemnością pragniemy polecić firmę DJB Doradztwo, z którą zamierzamy nadal kontynuować współpracę.

  Urszula SobczakDyrektor ds. Zarządzania Jakością

 • DJB Doradztwo to rzetelny i wiarygodny partner we wdrażaniu Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Każdy etap zleconych przez nas tej firmie prac, charakteryzował się wysokim poziomem merytorycznym, terminowością i profesjonalizmem. Doświadczenie firmy DJB Doradztwo pozwoliło na zaprojektowanie i wdrożenie systemu jakości odpowiadającego naszym potrzebom, celom oraz zgodnego ze specyfiką organizacji.

  Bronisław Skaźnik Prezes Zarządu

 • Firma P.H. Alufinish Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa niniejszym wyraża uznanie i podziękowania firmie DJB Doradztwo Marcin Chorąży za profesjonalne wdrożenie w roku 2004 Systemu ISO 9001 . Od tego czasu jesteśmy w stałej współpracy z firmą DJB Doradztwo, która przygotowuje nas do corocznych Audytów Nadzoru. Wszystkie usługi świadczone przez firmę DJB Doradztwo są starannie dostosowywane do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Firma DJB Doradztwo posiada umiejętność szybkiego reagowania na nasze potrzeby oraz elastyczne podejście

  Katarzyna GabaraPełnomocnik ds. Jakości

 • Współpraca z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwala nam w pełni zarekomendować usługi świadczone przez wyżej wymienioną firmę, która w naszym Przedsiębiorstwie wdrożyła System HACCP. Dzięki udanej współpracy z firmą DJB Doradztwo zdecydowaliśmy się również na wdrożenie systemu IFS/BRC. Pragniemy podkreślić wysoką Jakość Obsługi Klienta, przejawiającą się życzliwością i otwartością na potrzeby i wymagania naszej firmy. Podczas współpracy firma DJB Doradztwo wykazała się rzetelnością, dyspozycyjnością i pełnym profesjonalizmem. Wdrożenie Systemu HACCP, IFS, BRC przebiegło w terminie i zgodnie z ustaleniami.

  Konopacki Bogusław Prezes Zarządu

 • Firma DJB Doradztwo dała się poznać jako sumienna i podchodząca do wymogów klienta z ogromnym zaangażowaniem. Współpraca z przydzielonym nam Konsultantem przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze, a przez cały okres wdrażania mogliśmy liczyć na jego fachową pomoc i cenne rady. Kompleksowe podejście pracowników DJB Doradztwo pozwoliło nam na przejście audytu i szybkie uzyskanie Certyfikatu.

  mgr inż. Robert WlaźlakDyrektor ds. Technicznych

 • Zaangażowanie i profesjonalizm Konsultantów firmy DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwoliły nam na sprawne wdrożenie systemu i uzyskanie certyfikatu ISO 9001. Z pomocy firmy DJB Doradztwo korzystaliśmy także przed audytem nadzoru, który przebiegł bezproblemowo i zakończył się powodzeniem.

  Ryszard IciekPełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością w firmie Certools

Wypełnij formularz lub zadzwoń 787 974 136 | 42 208 94 65

Nie znalazłeś interesujących Cię informacji?
Skorzystaj z wyszukiwarki

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

0.099645853042603