Zagwarantuj swojej firmie bezproblemowe uzyskanie certyfikatu lub skorzystaj z naszych szkoleń

Przez 18 lat zaufało nam ponad 1200 małych, dużych i średnich firm

Wypełnij formularz lub
zadzwoń

787 974 13642 208 94 65

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

Zadzwoń 787 974 13642 208 94 65 lub wyślij

Rynek nieruchomości wciąż się rozwija, dookoła nas powstają kolejne osiedla. Oczywistym jest, iż aby ich mieszkańcy mogli cieszyć się urokami swych bloków czy domów konieczne jest odpowiednie zarządzanie i administracja. W związku z tym, profesjonalne firmy zajmujące się wspólnotami wciąż doskonalą swoje oferty i dbają o rozwój. Przykładem może być krakowska firma Nieruchomości Zarządzanie i Administrowanie Tomasz Greń.

Według ustawy zarządzanie nieruchomościami jest działalnością zawodową wykonywaną przez zarządców na zasadach określonych w ustawie o gospodarce nieruchomościami. Swym zakresem obejmuje znacznie więcej obowiązków niż administrowanie. Do podstawowych aspektów zarządzania można zaliczyć zarządzanie operacyjne i strategiczne, planowanie ekonomiczno-finansowe oraz techniczno-budowlane. Administrowanie natomiast jest to wyłącznie prowadzenie bieżących czynności związanych z obsługą nieruchomości. Obejmuje takie czynności jak rozliczenia, bieżące kontrole i przeglądy techniczne, naprawy i konserwacje, sprzątanie, wywóz odpadów, itp. Chcąc rozpocząć działalność związaną z zarządzaniem i administrowaniem budynków należy zdobyć licencję zarządcy. W tym celu musi się spełnić kilka ustawowych warunków, m.in. posiadać wykształcenie wyższe i ukończyć studia podyplomowe w zakresie zarządzenia nieruchomościami lub posiadać wykształcenie wyższe z zakresu gospodarki nieruchomościami, odbyć odpowiednio udokumentowaną praktykę. Dawniej trzeba było zdać jeszcze egzamin, który obecnie zniesiono. Licencję może uzyskać wyłącznie osoba fizyczna.

Licencja to jednak nie wszystko. Równie ważne jest doświadczenie i profesjonalizm. Każdy z nas pragnie, aby jego wspólnota mieszkaniowa była zarządzana i administrowana w nienaganny sposób, ale zarządcy bywają różni i prezentują różne podejście do wykonywanej pracy. Dlatego przy wyborze osoby czy też firmy powinno się dokładnie sprawdzić szczegóły jej działalności.

Jedną z metod podkreślenia przez zarządców swojej kompetencji jest uzyskanie ISO 9001. Jest to międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w firmach i organizacjach. Kojarzy się z wysokim standardem świadczonych usług. Opiera się na ośmiu zasadach jakości: zorientowanie na klienta, przywództwo, zaangażowanie ludzi, podejście procesowe, systemowe podejście do zarządzania, ciągłe doskonalenie, rzeczowe podejście do podejmowania decyzji oraz wzajemne korzyści w stosunkach z dostawcami. Certyfikat jest przyznawany przez niezależne jednostki certyfikujące co świadczy o tym, że jest to działanie bezstronne i obiektywne.

Niestety na rynku jest wciąż bardzo niewielka ilość zarządców posiadających certyfikat ISO. Zależało nam na tym, aby podnieść jakość wykonywanych usług, więc zdecydowaliśmy, że wszystkie działania będą wykonywane zgodnie z normami, co pozwoli na certyfikację.

Dzięki ISO 9001:2008 mieszkańcy wspólnot, którymi się opiekujemy będą mieli gwarancję, że nasze usługi świadczone są na najwyższym poziomie - mówi Tomasz Greń, właściciel firmy.

Do głównym zalet posiadania ISO 9001 można zaliczyć: większe zaufanie klientów do firmy, wzrost konkurencyjności, usprawnienie funkcjonowania firmy, stworzenie przejrzystych zasad odpowiedzialności, gwarancję stałego, wysokiego poziomu jakości oferowanych usług, stabilne i powtarzalne metody kontroli, wzrost świadomości pracowników dotyczącej celów i dążeń firm, pobudzenie potrzeby stałego doskonalenia się.

Firma posiadająca ten certyfikat podlega stałej kontroli. Jest przyznawany na 3 lata, ale audyty kontrolne przeprowadza się minimum raz do roku, co pozwala na eliminowanie błędów oraz stałe podtrzymywanie najwyższego standardu usług. Firma jest audytowana zarówno przez pracowników - audyt wewnętrzny, jak i przez niezależne firmy audytujące i certyfikujące. Normami może być objęta pełna działalność zarządcy bądź też poszczególne jej aspekty.

Dla mieszkańców wspólnot ważne będzie usuwanie awarii oraz kwestie reklamacji i rozliczenia. Firma posiadająca ISO musi stosować się do określonych norm, co daje właścicielom nieruchomości pewność, że wszystko zostanie wykonane w prawidłowy sposób oraz w określonym terminie. Daje to poczucie komfortu naszym klientom, a to jest dla nas ogromnie ważne - mówi Greń.

Często wśród właścicieli firm pojawia się przeświadczenie, że o certyfikat jakości starać mogą się tylko duże firmy. ISO 9001 może wdrożyć każda, nawet niewielka firma. Wszystko jest kwestią przygotowania indywidualnych, optymalnych dla danego przedsiębiorstwa działań mających na celu wdrożenie tego systemu - mówi Marcin Chorąży, właściciel DJB Doradztwo. Wystarczy aby firma spełniała odpowiednie wymagania, przeszła pozytywnie audyt co pozwala o ubieganie się o wydanie certyfikatu. Ważne jest również, iż ISO 9001:2008 to standard akceptowany i rozpoznawany na całym świecie.

Wdrażanie systemów jakości pozwala na kontrolowanie działań firm. Przy współpracy z zarządcami jest to bardzo ważne by odczuwać pełne zadowolenie. Posiadanie przez daną firmę certyfikatu ISO 9001:2008 daje ogromną przewagę nad konkurencją i świadczy o tym jak ważny jest dla niej wysoki standard działań , a więc także i zadowolenie klientów.

Przez 18 lat zaufało nam ponad 1200 małych, średnich i dużych firm

Przeczytaj, co sądzą o naszych wdrożeniach i szkoleniach ich uczestnicy:

 • Polecamy wszystkim zainteresowanym udział w szkoleniach organizowanych przez firmę DJB Doradztwo Marcin Chorąży. Firma ta przeprowadziła na nasze zlecenie szkolenie Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego ds. Systemu ISO 9001. Dodatkowo firma DJB Doradztwo przygotowała dla naszej firmy dokumentacje ISO 9001 pod kątem Audytu Nadzoru. Zlecone zadanie zostało wykonane bardzo profesjonalnie. Wszyscy nasi pracownicy w pełni zrozumieli omawiane zagadnienia, do czego niewątpliwie przyczynił się doświadczony trener firmy DJB Doradztwo oraz liczne ćwiczenia praktyczne, które przeprowadził.

  Dr n. med. Anatol MajcherPrezes Zarządu Dyrektor Generalny

 • Współpracę z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży rozpoczęliśmy w roku 2013. Wykonała dla nas kompleksowe Wdrożenie wymagań oraz przygotowała do Certyfikacji Systemu ISO 9001. Od tej pory corocznie firma DJB Doradztwo przygotowuje nas do Audytów Nadzoru. Do współpracy z naszą firma wybraliśmy firmę DJB Doradztwo, ponieważ jest jedną z najdłużej działających firm na rynku i może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w zakresie świadczonych usług. Z wielka przyjemnością pragniemy polecić firmę DJB Doradztwo, z którą zamierzamy nadal kontynuować współpracę.

  Urszula SobczakDyrektor ds. Zarządzania Jakością

 • DJB Doradztwo to rzetelny i wiarygodny partner we wdrażaniu Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Każdy etap zleconych przez nas tej firmie prac, charakteryzował się wysokim poziomem merytorycznym, terminowością i profesjonalizmem. Doświadczenie firmy DJB Doradztwo pozwoliło na zaprojektowanie i wdrożenie systemu jakości odpowiadającego naszym potrzebom, celom oraz zgodnego ze specyfiką organizacji.

  Bronisław Skaźnik Prezes Zarządu

 • Firma P.H. Alufinish Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa niniejszym wyraża uznanie i podziękowania firmie DJB Doradztwo Marcin Chorąży za profesjonalne wdrożenie w roku 2004 Systemu ISO 9001 . Od tego czasu jesteśmy w stałej współpracy z firmą DJB Doradztwo, która przygotowuje nas do corocznych Audytów Nadzoru. Wszystkie usługi świadczone przez firmę DJB Doradztwo są starannie dostosowywane do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Firma DJB Doradztwo posiada umiejętność szybkiego reagowania na nasze potrzeby oraz elastyczne podejście

  Katarzyna GabaraPełnomocnik ds. Jakości

 • Współpraca z firmą DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwala nam w pełni zarekomendować usługi świadczone przez wyżej wymienioną firmę, która w naszym Przedsiębiorstwie wdrożyła System HACCP. Dzięki udanej współpracy z firmą DJB Doradztwo zdecydowaliśmy się również na wdrożenie systemu IFS/BRC. Pragniemy podkreślić wysoką Jakość Obsługi Klienta, przejawiającą się życzliwością i otwartością na potrzeby i wymagania naszej firmy. Podczas współpracy firma DJB Doradztwo wykazała się rzetelnością, dyspozycyjnością i pełnym profesjonalizmem. Wdrożenie Systemu HACCP, IFS, BRC przebiegło w terminie i zgodnie z ustaleniami.

  Konopacki Bogusław Prezes Zarządu

 • Firma DJB Doradztwo dała się poznać jako sumienna i podchodząca do wymogów klienta z ogromnym zaangażowaniem. Współpraca z przydzielonym nam Konsultantem przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze, a przez cały okres wdrażania mogliśmy liczyć na jego fachową pomoc i cenne rady. Kompleksowe podejście pracowników DJB Doradztwo pozwoliło nam na przejście audytu i szybkie uzyskanie Certyfikatu.

  mgr inż. Robert WlaźlakDyrektor ds. Technicznych

 • Zaangażowanie i profesjonalizm Konsultantów firmy DJB Doradztwo Marcin Chorąży pozwoliły nam na sprawne wdrożenie systemu i uzyskanie certyfikatu ISO 9001. Z pomocy firmy DJB Doradztwo korzystaliśmy także przed audytem nadzoru, który przebiegł bezproblemowo i zakończył się powodzeniem.

  Ryszard IciekPełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością w firmie Certools

Wypełnij formularz lub zadzwoń 787 974 136 | 42 208 94 65

Nie znalazłeś interesujących Cię informacji?
Skorzystaj z wyszukiwarki

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

0.10038113594055