Szkolenie z analizy szans i ryzyka według wymagań normy
ISO 9001:2015

szkolenie otwarte

 • Jesteśmy jedną z najdłużej działających firm na rynku Systemów Zarządzania Jakością
 • Posiadamy stałą, wyspecjalizowaną kadrę trenerów
 • Oferujemy szeroki zakres szkoleń i warsztatów
 • Gwarantujemy bezpłatne konsultacje doszkoleniowe

Przeszkoliliśmy pracowników z ponad 1200 małych, dużych i średnich przedsiębiorstw:

Do końca rejestracji pozostało

Najbliższe szkolenie

Twoje dane są u nas bezpieczne. Dbamy o Twoją prywatność.

Masz pytania?
Prosimy o telefon lub e-mail.
787 974 136
42 208 94 65

Korzyści z udziału w szkoleniu otwartym:
Analiza szans i ryzyka według wymagań normy
ISO 9001:2015

 • Na szkoleniu tym poznasz nowe wymagania dotyczące zarządzania ryzykiem zawarte w normie ISO 9001:2015, zdobędziesz umiejętność samodzielnego identyfikowania ryzyk w działalności organizacji, a także samodzielnego analizowania ryzyk w oparciu o przedstawioną metodykę.
 • Uczestnicy szkolenia otrzymują imienny certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
 • Program szkolenia został opracowany na podstawie kilkunastoletniego praktycznego doświadczenia firmy DJB Doradztwo i łączy w sobie umiejętności teoretyczne i praktyczne.
 • Trenerzy DJB Doradztwo to wykwalifikowani specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu normy ISO 9001:2015.
 • Organizujemy szkolenia w kilku miejscach w kraju i w różnych terminach, dzięki naszemu harmonogramowi zawsze możesz wybrać najbardziej odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.
 • W szkoleniu może wziąć udział każdy zainteresowany – umożliwi Ci to wymianę doświadczeń z pozostałymi uczestnikami.
 • Po szkoleniu nasi trenerzy są do Twojej dyspozycji – odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości.

Szkolenie dedykowane (zamknięte) organizowane jest na potrzeby danej firmy. Umożliwia ono dopasowanie materiałów, programu i metod szkoleniowych do faktycznych potrzeb Klienta i specyfiki jego branży. Szkolenia dedykowane organizowane są w siedzibie Zamawiającego i stanowią najbardziej zindywidualizowaną metodę przekazywania wiedzy.

jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem otwartym zapoznaj się z naszą ofertą

Program szkolenia

Analiza szans i ryzyka według wymagań normy ISO 9001:2015

OMÓWIENIE ZAGADNIEŃ

 1. Wprowadzenie
  • Omówienie celu i zakresu szkolenia
  • Omówienie pojęć związanych z ryzykiem
  • Analiza szans i ryzyka według wymagań normy PN-EN ISO 9001:2015
  • Omówienie wymagań normy PN - ISO 31000

 2. Zarządzanie ryzymiem 
  • Określenie rodzajów (formy) ryzyk oraz obszarów występowania w Organizacji
  • Omówienie procesu zarządzania ryzykiem

 3. Ustalenie kontekstu
  • Określenie czynników wewnętrznych
  • Określenie czynników zewnętrznych
  • Określenie stron zainteresowanych 

   Ćwiczenie 1: Zaangażowanie uczestników szkolenia w określenie czynników wewnętrznych i zewnętrznych istotnych dla celów firmy uczestnika szkolenia oraz systemu zarządzania jakością wdrożonego w firmie uczestnika szkolenia

   Ćwiczenie 2: Zaangażowanie uczestników szkolenia w określenie istotnych dla firmy uczestnika szkolenia stron zainteresowanych oraz ich potrzeb i wymagań.

 4. Ocena ryzyka

  Omówienie etapów oceny ryzyka.

  • Identyfikacja ryzyka

   Omówienie metod identyfikacji ryzyka m.in. „burzy mózgów”, list sprawdzających, wywiady strukturalne

   Omówienie możliwych przykładów źródeł ryzyka.

   Ćwiczenie 3: Zaangażowanie uczestników szkolenia w określenie 5 ryzyk, które mogą wystąpić w ich dziale oraz określenie źródeł tych ryzyk.


   PRZERWA KAWOWA 

  •  Analiza ryzyka

   Ustalenie skutków ryzyk oraz ich prawdopodobieństwa za pomocą trzech metod (wynikiem mogą być dane: jakościowe, półilościowe, ilościowe).

   Metoda jakościowa: Matryca prawdopodobieństwo – skutek

   Metoda półilościowa: Technika „ co jeśli?”

   Metoda ilościowa: Analiza drzewa zdarzeń

   Ćwiczenie 4: Zaangażowanie uczestników szkolenia w określenie kryteriów dla prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyka, które są kluczowe w ich procesie.
 • Ewaluacja ryzyka

  Ustalenie wartości ryzyka na podstawie przyjętych kryteriów dla prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyka. Ustalenie akceptowanego poziomu ryzyka. Porównanie poziomu ryzyka zidentyfikowanego w procesie analizy z przyjętymi kryteriami akceptowalnego poziomu.

  Ćwiczenie 5: Zaangażowanie uczestników szkolenia w stworzenie matrycy uwzględniającej poziom ryzyka (przy zachowaniu skali przyjętej w ćwiczeniu
 1. Postępowanie z ryzykiem

  Omówienie sposobów postępowania z ryzykiem. Dobór odpowiedniego sposobu postępowania z ryzykiem.

  Ćwiczenie 6: Zaproponowanie przez każdego z uczestników szkolenia opcji postępowania z ryzykiem dla wybranego ryzyka oraz jego źródła.

 2. Analiza szans, które firma uczestnika szkolenia może wykorzystać
  • Zdefiniowanie pojęcia „szansa” w kontekście wymagań normy ISO 9001:2015
  • Omówienie przykładów możliwych 

   Ćwiczenie 7: Zaangażowanie uczestników szkolenia w określenie szans, które jego firma może wykorzystać. Zaprojektowanie działań dążących do wykorzystania szans.


                        PRZERWA KAWOWA


   Ćwiczenie 8: Każdy z uczestników szkolenia przeprowadzi kompletny proces zarządzania ryzykiem dla ryzyk zidentyfikowanych w ćwiczeniu 3.

   Ćwiczenie 9: Każdy z uczestników szkolenia określi wzajemne oddziaływania zidentyfikowanych podczas szkolenia ryzyk i szans. 

Ilość dni: - 1

Najbliższe szkolenia:


Jeśli chciałbyś zapisać się na inny termin szkolenia lub interesuje Cię nasza pełna oferta, zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem szkoleń na 2021 rok.

Jesteśmy jedną z najdłużej działających firm na rynku Systemów Zarządzania Jakością

Od kilkunastu lat specjalizujemy się we wdrażaniu i doskonaleniu Systemów Zarządzania Jakością. W tym czasie poznaliśmy realia rynku: wiemy jak połączyć wiedzę teoretyczną z zagadnieniami praktycznymi.

Posiadamy stałą, wyspecjalizowaną kadrę trenerów

Naszym atutem jest stały i doświadczony zespół, który w najbardziej zrozumiały i skuteczny sposób przekaże Ci posiadaną wiedzę. Zatrudniamy tylko najlepszych i najbardziej doświadczonych we wdrażaniu Systemów Jakości.

Oferujemy szeroki zakres szkoleń i warsztatów

Prowadzimy szkolenia z zakresu norm ISO, systemów branżowych, obowiązków Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego. Programy naszych szkoleń zostały opracowane na podstawie naszego kilkunastoletniego doświadczenia praktycznego we wdrażaniu i nadzorowaniu systemów zarządzania jakością. Liczne ćwiczenia, przykłady i warsztaty umożliwią Ci lepsze opanowanie materiału teoretycznego oraz zdobycie niezbędnych kwalifikacji, potwierdzonych imiennym certyfikatem.

Gwarantujemy bezpłatne konsultacje poszkoleniowe

Po zakończeniu szkolenia możesz liczyć na naszą pomoc. Wszystkim uczestnikom oferujemy bezpłatne, trzymiesięczne konsultacje, podczas których odpowiemy na twoje pytania i wątpliwości.

Przeczytaj, co sądzą o naszych szkoleniach ich uczestnicy:

 • Dzięki usługom świadczonym przez DJB Doradztwo Marcin Chorąży nie tylko zapoznaliśmy się z nowymi wymaganiami norm, ale także zyskaliśmy uprawnienia na Audytorów Wewnętrznych, które zostały udokumentowane imiennym i bezterminowym certyfikatem. Dzięki przebytemu szkoleniu potrafimy samodzielnie utrzymać oraz koordynować posiadane przez nas systemy zarządzania jakością oraz zarządzania środowiskowego. Wykonanie zamówionej przez nas usługi oceniamy w sposób pozytywny i wyrażamy nadzieję na współpracę w przyszłości.

  Józef KrólPrezes Zarządu

 • Firma DJB Doradztwo Marcin Chorąży dwukrotnie przeprowadziła w naszym przedsiębiorstwie szkolenia z zakresu nowej normy systemu ISO 9001:2015. Szkolenia odbyły się zgodnie z przedstawionym harmonogramem oraz w uzgodnionych wcześniej terminach. Tematyka szkoleń również została dokładnie przystosowana do naszego profilu działalności, co stanowi dodatkowy atut usługi świadczonej przez DJB Doradztwo. Zakres merytoryczny spełnił nasze oczekiwania, a całe szkolenie przebiegło w pozytywnej i pogodnej atmosferze.

  Marian ChrzanowskiWiceprezes Zarządu

 • Firma DJB Doradztwo Marcin Chorąży zlecone przez nas zadania wykonała w sposób rzetelny i sprawny. Wszystkie zadania przeprowadzone zostały według określonego harmonogramu i w wyznaczonym terminie. Wartość merytoryczna spełniała nasze oczekiwania. Zagadnienia omówione zostały zgodnie z ofertą, w sposób bardzo przystępny oraz interesujący. Firma DJB Doradztwo wykazała się ogromnym zaangażowaniem, a jakość świadczonych usług odpowiada wymaganiom postawionym przez MCB Sp. z o.o.

  Beata Pietrzak Prokurent • Szkolenia przebiegły w miłej i bezstresowej atmosferze, która sprzyjała pogłębianiu wiedzy z zakresu systemów ISO. Wszyscy uczestnicy szkoleń otrzymali bezterminowe, imienne certyfikaty, potwierdzające nowo nabyte kwalifikacje. Z wielką przyjemnością chcemy polecić firmę DJB Doradztwo Marcin Chorąży jako profesjonalnego Wykonawcę usług szkoleniowych z zakresu systemów zarządzania.

  Natalia GrabarskaQA Manager • Wykładowca DJB prowadzący szkolenie wykazał się dużym profesjonalizmem i wiedzą dotyczącą prezentowanych zagadnień, a pracownicy biura umiejętnościami planowania i dostosowania się do oczekiwań Klienta. Jakość usług świadczonych przez DJB Doradztwo odpowiadała wymaganiom postawionym przez GDDKiA.

  Zbigniew Paliński Z-ca Dyrektora Oddziału • Szkolenia możemy ocenić wysoce pozytywnie biorąc pod uwagę wiedzę, doświadczonych i rzetelność konsultantów. W ocenie tej mieści się również uznanie poziom merytorycznego, dydaktycznego oraz organizacyjnego szkoleń. Zarówno przekazana nam wiedza jak i profesjonalnie przygotowane materiały szkoleniowe okazują się przydatnymi w praktyce naszego funkcjonowania. Wszystko to sprawia, iż rekomendujemy firmę DJB Doradztwo jako kompetentną, wiarygodną i godną polecenia.

  Zdzisław Stalica Prezes Zarządu • Rekomenduję firmę DJB Doradztwo jako solidną, wiarygodną i w pełni przygotowaną do kompleksowego przeprowadzania szkoleń z zakresu Systemów Zarządzania.

  Martyna Goncerz-Dachowska Wiceprezes Zarządu

loga
DJB Doradztwo – jesteśmy jedną z najdłużej działających firm na rynku. Posiadamy stałą, wykwalifikowaną kadrę trenerów, która w praktyczny sposób przekaże Ci posiadaną wiedzę. Nasze szkolenia to nie tylko teoria, ale także warsztaty, dyskusje, studium przypadku i ćwiczenia.

Wypełnij formularz lub zadzwoń 787 974 136 | 42 208 94 65

Nie znalazłeś interesujących Cię informacji?
Skorzystaj z wyszukiwarki

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

0.12023687362671