Szkolenie z analizy szans i ryzyka według wymagań normy
ISO 14001:2015

szkolenie otwarte

 • Jesteśmy jedną z najdłużej działających firm na rynku Systemów Zarządzania Jakością
 • Posiadamy stałą, wyspecjalizowaną kadrę trenerów
 • Oferujemy szeroki zakres szkoleń i warsztatów
 • Gwarantujemy bezpłatne konsultacje doszkoleniowe

Przeszkoliliśmy pracowników z ponad 1200 małych, dużych i średnich przedsiębiorstw:

Do końca rejestracji pozostało

Najbliższe szkolenie

Twoje dane są u nas bezpieczne. Dbamy o Twoją prywatność.

Masz pytania?
Prosimy o telefon lub e-mail.
787 974 136
42 208 94 65

Korzyści z udziału w szkoleniu otwartym:
Analiza szans i ryzyka według wymagań normy 
ISO 14001:2015

 • Na szkoleniu tym poznasz nowe wymagania dotyczące zarządzania ryzykiem zawarte w normie ISO 14001:2015, zdobędziesz umiejętność samodzielnego identyfikowania ryzyk w działalności organizacji, a także samodzielnego analizowania ryzyk w oparciu o przedstawioną metodykę.
 • Uczestnicy szkolenia otrzymują imienny certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
 • Program szkolenia został opracowany na podstawie kilkunastoletniego praktycznego doświadczenia firmy DJB Doradztwo i łączy w sobie umiejętności teoretyczne i praktyczne.
 • Trenerzy DJB Doradztwo to wykwalifikowani specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu normy ISO 14001:2015.
 • Organizujemy szkolenia w kilku miejscach w kraju i w różnych terminach, dzięki naszemu harmonogramowi zawsze możesz wybrać najbardziej odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.
 • W szkoleniu może wziąć udział każdy zainteresowany – umożliwi Ci to wymianę doświadczeń z pozostałymi uczestnikami.
 • Po szkoleniu nasi trenerzy są do Twojej dyspozycji – odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości.

W szkoleniu otwartym mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, którzy pragną podnieść swoją wiedzę i kwalifikacje zawodowe. Szkolenia organizujemy w różnych miejscach w kraju. jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem dedykowanym zapoznaj się z naszą ofertą

jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem dedykowanym zapoznaj się z naszą ofertą

Program szkolenia

Analiza szans i ryzyka według wymagań normy ISO 14001:2015

CZĘŚĆ I

OMÓWIENIE ZAGADNIEŃ

 1. Wprowadzenie
  • Omówienie celu i zakresu szkolenia
  • Omówienie pojęć związanych z ryzykiem
  • Analiza szans i ryzyka według wymagań normy PN-EN ISO 14001:2015
  • Omówienie wymagań normy PN - ISO 31000

 2. Zarządzanie ryzymiem 
  • Określenie rodzajów (formy) ryzyk oraz obszarów występowania w Organizacji
  • Omówienie procesu zarządzania ryzykiem

 3. Ustalenie kontekstu
  • Określenie czynników wewnętrznych
  • Określenie czynników zewnętrznych
  • Określenie stron zainteresowanych 
  • Określenie aspektów środowiskowych

   Ćwiczenie 1: Zaangażowanie uczestników szkolenia w określenie czynników wewnętrznych i zewnętrznych istotnych dla celów firmy uczestnika szkolenia oraz systemu zarządzania środowiskowego wdrożonego w firmie uczestnika szkolenia

   Ćwiczenie 2: Zaangażowanie uczestników szkolenia w określenie istotnych dla firmy uczestnika szkolenia stron zainteresowanych oraz ich potrzeb i wymagań.

   Ćwiczenie 3: Określenie aspektów środowiskowych występujących w firmie uczestnika szkolenia. 

 4. Ocena ryzyka

  Omówienie etapów oceny ryzyka.

  • Identyfikacja ryzyka

   Omówienie metod identyfikacji ryzyka m.in. „burzy mózgów”, list sprawdzających, wywiady strukturalne

   Omówienie możliwych przykładów źródeł ryzyka

   Ćwiczenie 4: Zaangażowanie uczestników szkolenia w określenie 5 ryzyk, które mogą wystąpić w ich dziale oraz określenie źródeł tych ryzyk.   PRZERWA 


  •  Analiza ryzyka

   Ustalenie skutków ryzyk oraz ich prawdopodobieństwa za pomocą trzech metod (wynikiem mogą być dane: jakościowe, półilościowe, ilościowe).

   Metoda jakościowa: Matryca prawdopodobieństwo – skutek

   Metoda półilościowa: Technika „ co jeśli?”

   Metoda ilościowa: Analiza drzewa zdarzeń

   Ćwiczenie 5: Zaangażowanie uczestników szkolenia w określenie kryteriów dla prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyka, które są kluczowe w ich procesie.
 • Ewaluacja ryzyka

  Ustalenie wartości ryzyka na podstawie przyjętych kryteriów dla prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyka. Ustalenie akceptowanego poziomu ryzyka. Porównanie poziomu ryzyka zidentyfikowanego w procesie analizy z przyjętymi kryteriami akceptowalnego poziomu.

  Ćwiczenie 6: Zaangażowanie uczestników szkolenia w stworzenie matrycy uwzględniającej poziom ryzyka (przy zachowaniu skali przyjętej w ćwiczeniu 5)

CZĘŚĆ II

OMÓWIENIE ZAGADNIEŃ

 1. Postępowanie z ryzykiem

  Omówienie sposobów postępowania z ryzykiem. Dobór odpowiedniego sposobu postępowania z ryzykiem.

  Ćwiczenie 7: Zaproponowanie przez każdego z uczestników szkolenia opcji postępowania z ryzykiem dla wybranego ryzyka oraz jego źródła.

 2. Analiza szans, które firma uczestnika szkolenia może wykorzystać
  • Zdefiniowanie pojęcia „szansa” w kontekście wymagań normy ISO 14001:2015
  • Omówienie przykładów możliwych 

   Ćwiczenie 8: Zaangażowanie uczestników szkolenia w określenie szans, które jego firma może wykorzystać. Zaprojektowanie działań dążących do wykorzystania szans.

   Ćwiczenie 9: Każdy z uczestników szkolenia przeprowadzi kompletny proces zarządzania ryzykiem dla ryzyk zidentyfikowanych w ćwiczeniu 4.

   Ćwiczenie 10: Każdy z uczestników szkolenia określi wzajemne oddziaływania zidentyfikowanych podczas szkolenia ryzyk i szans.

Ilość dni: - 1

Najbliższe szkolenia:


Jeśli chciałbyś zapisać się na inny termin szkolenia lub interesuje Cię nasza pełna oferta, zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem szkoleń na 2021 rok.

Przeczytaj, co sądzą o naszych szkoleniach ich uczestnicy:

 • Dzięki usługom świadczonym przez DJB Doradztwo Marcin Chorąży nie tylko zapoznaliśmy się z nowymi wymaganiami norm, ale także zyskaliśmy uprawnienia na Audytorów Wewnętrznych, które zostały udokumentowane imiennym i bezterminowym certyfikatem. Dzięki przebytemu szkoleniu potrafimy samodzielnie utrzymać oraz koordynować posiadane przez nas systemy zarządzania jakością oraz zarządzania środowiskowego. Wykonanie zamówionej przez nas usługi oceniamy w sposób pozytywny i wyrażamy nadzieję na współpracę w przyszłości.

  Józef KrólPrezes Zarządu

 • Firma DJB Doradztwo Marcin Chorąży dwukrotnie przeprowadziła w naszym przedsiębiorstwie szkolenia z zakresu nowej normy systemu ISO 9001:2015. Szkolenia odbyły się zgodnie z przedstawionym harmonogramem oraz w uzgodnionych wcześniej terminach. Tematyka szkoleń również została dokładnie przystosowana do naszego profilu działalności, co stanowi dodatkowy atut usługi świadczonej przez DJB Doradztwo. Zakres merytoryczny spełnił nasze oczekiwania, a całe szkolenie przebiegło w pozytywnej i pogodnej atmosferze.

  Marian ChrzanowskiWiceprezes Zarządu

 • Firma DJB Doradztwo Marcin Chorąży zlecone przez nas zadania wykonała w sposób rzetelny i sprawny. Wszystkie zadania przeprowadzone zostały według określonego harmonogramu i w wyznaczonym terminie. Wartość merytoryczna spełniała nasze oczekiwania. Zagadnienia omówione zostały zgodnie z ofertą, w sposób bardzo przystępny oraz interesujący. Firma DJB Doradztwo wykazała się ogromnym zaangażowaniem, a jakość świadczonych usług odpowiada wymaganiom postawionym przez MCB Sp. z o.o.

  Beata Pietrzak Prokurent • Szkolenia przebiegły w miłej i bezstresowej atmosferze, która sprzyjała pogłębianiu wiedzy z zakresu systemów ISO. Wszyscy uczestnicy szkoleń otrzymali bezterminowe, imienne certyfikaty, potwierdzające nowo nabyte kwalifikacje. Z wielką przyjemnością chcemy polecić firmę DJB Doradztwo Marcin Chorąży jako profesjonalnego Wykonawcę usług szkoleniowych z zakresu systemów zarządzania.

  Natalia GrabarskaQA Manager • Wykładowca DJB prowadzący szkolenie wykazał się dużym profesjonalizmem i wiedzą dotyczącą prezentowanych zagadnień, a pracownicy biura umiejętnościami planowania i dostosowania się do oczekiwań Klienta. Jakość usług świadczonych przez DJB Doradztwo odpowiadała wymaganiom postawionym przez GDDKiA.

  Zbigniew Paliński Z-ca Dyrektora Oddziału • Szkolenia możemy ocenić wysoce pozytywnie biorąc pod uwagę wiedzę, doświadczonych i rzetelność konsultantów. W ocenie tej mieści się również uznanie poziom merytorycznego, dydaktycznego oraz organizacyjnego szkoleń. Zarówno przekazana nam wiedza jak i profesjonalnie przygotowane materiały szkoleniowe okazują się przydatnymi w praktyce naszego funkcjonowania. Wszystko to sprawia, iż rekomendujemy firmę DJB Doradztwo jako kompetentną, wiarygodną i godną polecenia.

  Zdzisław Stalica Prezes Zarządu • Rekomenduję firmę DJB Doradztwo jako solidną, wiarygodną i w pełni przygotowaną do kompleksowego przeprowadzania szkoleń z zakresu Systemów Zarządzania.

  Martyna Goncerz-Dachowska Wiceprezes Zarządu

loga
DJB Doradztwo – jesteśmy jedną z najdłużej działających firm na rynku. Posiadamy stałą, wykwalifikowaną kadrę trenerów, która w praktyczny sposób przekaże Ci posiadaną wiedzę. Nasze szkolenia to nie tylko teoria, ale także warsztaty, dyskusje, studium przypadku i ćwiczenia.

Wypełnij formularz lub zadzwoń 787 974 136 | 42 208 94 65

Nie znalazłeś interesujących Cię informacji?
Skorzystaj z wyszukiwarki

Twoje dane są u nas bezpieczne.
Dbamy o Twoją prywatność.

0.11807489395142